Taka była Wielkanoc w naszych miastach!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Święta Wielkiej Nocy już za nami, dlatego to najlepszy czas na przyjrzenie się dekoracjom, jakie w tym czasie zdobiły ulice polskich i europejskich miast. A jest co oglądać! Od wielkich pisanek, poprzez ich nieco mniejsze odpowiedniki, aż do ażurowych jaj z fiberglassu… Co przyniesie kolejny świąteczny sezon? Przekonamy się już na Gwiazdkę – przygotowania do niej warto zacząć już teraz, a w międzyczasie…

Rybnik – szczupak na zielono, czyli wielka pisanka w rynku

Wielka zielona pisanka z kolekcji TerraEaster to najnowsza ozdoba rybnickiego rynku i atrakcja odbywającego się przed Wielkanocą tradycyjnego jarmarku. Niemal dwumetrowy gigant z regionalnymi zdobieniami nawiązującymi do herbu miasta to świetny pomysł na promocję okolicy i przywołanie radosnego, świątecznego nastroju.

Więcej na temat świątecznej realizacji z Rybnika przeczytasz w tym wpisie – klik.

rybnik terrachristmas wielknocne dekoracje jajko 3Źródło: www.terra-pl.eu

Gozdnica – zając, baranek i donice kwitnące pisankami

Wielkanocny zając, tradycyjny baranek, a to wszystko w towarzystwie równie kolorowych postaci kojarzonych z wiosennymi świętami. Nie zabrakło również symboli życia – barwne pisanki z fiberglassu zostały „zasadzone” w wielkich donicach Gianto.

wielkanocne dekoracje miejskie terraeaster 8Źródło: www.terra-pl.eu

Września – Wielkanoc na okrągło

Jak wyróżnić miejskie rondo na Wielkanoc? Wystarczy pójść za pomysłem z Wrześni, gdzie skrzyżowanie przy ulicy Ratuszowej zyskało wyjątkowe dekoracje. Kolorowe pisanki na stojakach stanęły w miejscu, w którym nie mogły ujść uwadze kierowców i spacerowiczów. W ten oryginalny sposób przestrzeń miejska stała się bardziej przyjazna i mimo niezbyt słonecznej Wielkanocy – radosna. Dekoracje są również mobilne, co jest warte docenienia szczególnie w przypadku miejsca takiego jak rondo – optymalna wysokość gwarantuje również pełnię widoczności i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

wielkanocne dekoracje miejskie terraeaster 1Źródło: www.terra-pl.eu

Kórnik – świąteczny korowód

Pokaźne, kolorowe pisanki na stojakach w samym centrum miasta? Taki właśnie widok zastali mieszkańcy Kórnika, miasta w woj. wielkopolskim. Ozdobione niepowtarzalnym wzorem jajka stały się centralnym punktem placu przy ulicy Poznańskiej. Stojące w równym rzędzie pisanki zostały ozdobione autorskimi worami, dodając całości niepowtarzalnego charakteru.

wielkanocne dekoracje miejskie terraeaster 11Źródło: www.terra-pl.eu

Stropkov – koronkowa robota

W Stropkov, niewielkim miasteczku na Słowacji, Wielkanoc również była atrakcyjna! Ażurowe dekoracje w kształcie wielkich jaj skutecznie przywołały świąteczny klimat. Oryginalna, półotwarta forma dekoracji pozwoliła umieścić w nich niewielkie roślinne kompozycje. Komplety trzech ażurowych pisanek w kolorach żółtym, białym i zielonym stanęły na kilku miejskich klombach. A za rok? Z pewnością trafią tu ponownie – fiberglass, materiał, z którego zostały wykonane, jest wyjątkowo odporny na wszelkie niedogodności i nie zaszkodzi mu nawet upływ czasu.

wielkanocne dekoracje terraeaster 2Źródło: www.terra-pl.eu

Gorzów Wielkopolski – skwer inny niż wszystkie

To już kolejny sezon, gdy do Gorzowa Wielkopolskiego Wielkanoc przebiegła w wyjątkowo kolorowej odsłonie. Kolorowe pisanki w niebanalnych rozmiarach i wyjątkowych wzorach stanęły na skwerze przy ulicy Obotryckiej. Dekoracje mierzące aż 2 metry i mające aż 140 cm średnicy nie mogły pozostać niezauważone! Tuż obok nie zabrakło „przewróconej” donicy Gianto, z której wprost „wylała” się powódź wiosennych kwiatów.

wielkanocne dekoracje miejskie terraeaster 5Źródło: www.terra-pl.eu

Więcej na temat świątecznej realizacji z Gorzowa Wielkopolskiego przeczytasz w tym wpisie – klik.

To tylko kilka pomysłów na wielkanocną dekorację dla przestrzeni publicznych spośród wielu realizacji, jakie mogliśmy podziwiać w tym roku na ulicach polskich i europejskich miast. Zebrać je wszystkie byłoby nie lada wyczynem, jednak już tych kilka inspiracji wartych jest naśladowania w kolejnych sezonach. Warto pamiętać, że świąteczne rozwiązania dla miast to nie tylko wielkanocne dekoracje. W kolekcji bożonarodzeniowych ozdób dla przestrzeni publicznej – TerraChristmas – znajdziesz wiele pomysłów dla swojej miejscowości w klimacie Gwiazdki.

Zobacz, jak wyglądały wielkanocne dekoracje TerraEaster w tych i innych miastach:

Uchwyciłeś Wielkanocne Dekoracje swojego miasta na zdjęciu? Prześlij je do nas, a opublikujemy je na blogu!

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz