Superkwiaty w supermieście. Olsztyn Jurajski znów ukwiecony!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Wręcz trudno uwierzyć, że minął już rok! Wydaje się, że zaledwie wczoraj podziwialiśmy imponujące ukwiecenie Olsztyna, miejscowości w województwie śląskim. Włodarze nie spoczywają na laurach i w tym sezonie również zadbali o to, by wieże kwiatowe, kwietniki i skrzynie wypełniły się naręczami ‘superroślin’.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie skrzynie kwiatowe terra olsztyn jurajski 24

Olsztyn Jurajski | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Przed rokiem Olsztyn Jurajski zachwycał kwiatową aranżacją centrum.

kliknij tutaj, by przejść do wpisu – klik

Kwietniki miejskie z bujną, różową surfinią prezentowały się świetnie – niezależnie od miejsca nasadzenia. A tych było kilka – od stojących kwietników, poprzez skrzynki, kończąc na dekoracji latarni – nic dziwnego, iż rok temu ten widok przywiódł nam na myśl spojrzenie przez bajkowe różowe okulary.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie skrzynie kwiatowe terra olsztyn jurajski 16

Olsztyn Jurajski | źródło: www.atech-pl.eu

 

Tajemnicą tego sukcesu jest innowacyjny gatunek roślin użyty do aranżacji. Jego przełomowe właściwości sprawiają, że miejskie nasadzenia zyskują zupełnie nowy kształt. Supertunia VISTA to nowość – jako jedyna tak świetnie „podnosi się” po największych nawet ulewach, nigdy nie tracąc na objętości. Odmiana ta cechuje się wyjątkowo dużą siłą  wzrostu i kwitnie stosunkowo długo, dzięki czemu zdobi przestrzeń nawet do jesieni.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie skrzynie kwiatowe terra olsztyn jurajski 10

Olsztyn Jurajski | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Te „superwłaściwości” roślin, w połączeniu z funkcjonalnymi narzędziami po raz kolejny przyniosły Olsztynowi Jurajskiemu piękną aranżację centrum. Tego lata miasto zdobią wieże kwiatowe, skrzynie oraz wiszące kwietniki pełne surfinii w kilku odcieniach od różu, poprzez fiolet, kończąc na bieli.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie skrzynie kwiatowe terra olsztyn jurajski 5

Olsztyn Jurajski | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Na piękne dekoracje spogląda z góry balansująca rzeźba Jerzego Kędziory – „W nieskończoność”. Miasto zyskało kolejny, obok znanych na całym świecie rzeźb, wyróżnik – jesteśmy pewni, że w kolejnym sezonie letnim włodarze i osoby odpowiedzialne za pielęgnację zieleni po raz kolejny zaskoczą nas niezapomnianą kompozycją…

wieże kwiatowe kwietniki miejskie skrzynie kwiatowe terra olsztyn jurajski 2

Olsztyn Jurajski | źródło: www.atech-pl.eu

 

Zobacz więcej zdjęć uławicenia Olsztyna Jurajskiego. Kliknij w miniaturę, by zobaczyć ujęcie w pełnej rozdzielczości.

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz