Tych kilka drobiazgów może przesądzić o sukcesie letniej aranżacji przestrzeni publicznych. Zobacz, o czym pamiętać zanim rozpoczniesz letnie ukwiecanie miasta, by ten proces przebiegł szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim: z doskonałym skutkiem!
- Wyczyść kwietniki kaskadowe – nawet te, które spędziły zimę w osłoniętych magazynach, wymagają drobnego odświeżenia. Użyj specjalnej myjki ciśnieniowej lub polegaj na tradycyjnych metodach: myjka i woda zawsze pomogą.
- W razie konieczności zdecyduj o dodatkowych elementach: nasadki zabezpieczające przed niepożądanym montażem najlepiej jest zamontować właśnie na etapie obsadzania kwietników.
- Przelicz wszystkie śruby, nakrętki. W razie konieczności: uzupełnij zestaw. Pamiętaj, że to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo użytkowania kwietnika. Szczególną uwagę zwróć na elementy mocujące wiszące kwietniki. Zużyte bądź zniszczone śruby, podobnie jak nakrętki niedokładnie dobrane, mogą przyczynić się do pogorszenia stabilności dekoracji.
- Upewnij się, że uszczelki są nadal elastyczne i mocne. Zniszczona osłona krawędzi kwietnika może nie spełnić swojej roli. Pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem są uszczelki bezklejowe – więcej na ich temat przeczytasz w tym wpisie – klik.
- „Rozpędź” sadzonki – ten sprytny trik jest sprawdzonym sposobem ogrodników na szczególnie bujną i okazałą okrywę roślinną już w kilka chwil po nasadzeniu w kwietniku. Wystarczy, że na kilka dni przed opuszczeniem szklarni kwiaty zostaną wzbogacone szczególnie dużą porcją składników odżywczych. To gwarancja naprawdę imponującego efektu i zakrytych stalowych elementów kwietnika.
- Jeśli nie wiesz, jakie rośliny o ozdobnych kwiatach wybrać do wież kwiatowych lokowanych w konkretnych warunkach, sięgnij do naszego małego poradnika – kliknij, by pobrać plik w formacie pdf. Po kliknięciu tutaj przejdziesz do wskazówek dla roślin o ozdobnych liściach.
- Pamiętaj o stosowaniu odżywek doglebowych – ułatwisz pielęgnację roślin w kwietnikach, a jednocześnie ograniczyć ilość dostarczanej im w sezonie wody. Odpowiednia ilość preparatu TerraHydrogelVit sprawi, że roślinna dekoracja będzie w doskonałej kondycji.
- Nowy sezon wiszących kwietników rozpocznij od szczególnie intensywnego podlania. Nie obawiaj się wręcz „przelać” dekoracji. Gdy woda zacznie wydobywać się wewnętrznym otworem odpływowym, będziesz miał pewność, że w podwójnym dnie znajduje się odpowiednia rezerwa życiodajnego płynu. Przewidywana ilość wody niezbędnej do pierwszego podlewania wiszącej dekoracji to maksymalnie 14 litrów.
- Nowy sezon stojących kwietników rozpocznij od obfitego podlewania centralnej części dekoracji, następnie przechodź do wyższych i niższych partii. To pozwoli roślinom lepiej przyjąć się w podłożu.
- Zwróć szczególną uwagę, czy nasadzone w szczytowych partiach kwietnikach rośliny mają dostęp do wody, a także czy są osłonięte przed mocnym słońcem i wiatrem (w przypadku wrażliwych gatunków).
Olsztyn Jurajski | źródło: www.kompleksowausluga.pl
Warszawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl
Lubin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl
Konstancin-Jeziorna | źródło: www.wiezekwiatowe.pl
Podobne artykuły:
Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]