Natura i industrialne otoczenie? Para doskonała!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Surowa cegła, oszczędna forma, duże przeszklenia, stal… Brzmi surowo i nieprzyjaźnie? Nic bardziej mylnego! Pabianickie lofty to ostoja natury w najbardziej stylowym wydaniu. Okazuje się bowiem, że element prawdziwej zieleni jest w stanie ocieplić nawet najbardziej industrialne otoczenie.

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 31

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu

Fabryka Wełny w Pabianicach obecnie jest nowoczesnym hotelem butikowym. Gmach powstał nad rzeką Dobrzynką, w miejscu niegdysiejszej fabryki rodziny Baruchów, w której produkowano bawełniane tkaniny. Współcześnie jest to stylowy kompleks hotelowo-usługowy, o świetnie zachowanej oryginalnej architekturze.

 

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 29

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu

 

W swej podstawowej postaci industrialna architektura może jednak wydawać się przytłaczająca i nieco nazbyt surowa. Ograniczona do minimum obecność elementów typowo zdobniczych pozostawia wiele miejsca dla naturalnych detali – w ciekawy sposób przełamujących (pozorną) surowość pofabrycznych budynków.

 

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 14

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu

 

Nie można jednak zatracić pierwotnego charakteru historycznych gmachów! Obecność naturalnych dodatków musi być dobrze przemyślana, a one same – wprowadzone tak, by nie zdominować przestrzeni. Rosłe dekoracje na nic się zdadzą – w ich miejsce dobrze jest wybrać skrzynie kwiatowe, które uświetnią poziome płaszczyzny parapetów oraz barierek mostu nad rzeką Dobrzynką.

 

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 15

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu

 

Skrzynie kwiatowe umożliwiły wprowadzenie do przestrzeni roślin w sposób wysublimowany, a jednocześnie w pełni fachowy. Pod delikatnymi, kolorowymi kwiatami ukrywa się bowiem solidny system antykradzieżowy, który nie tylko ogranicza ryzyko strat na tle aktów wandalizmu, ale również minimalizuje wydatki związane z konserwacją skrzyń, które osunęłyby się na skutek silnych podmuchów wiatru.

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 11

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu

Fabryka Wełny w Pabianicach to najlepszy dowód na to, jak piękne połączenie może stanowić natura i surowe, industrialne otoczenie. Efekt zachwyca!

skrzynie kwiatowe skrzynki kwiatowe atech terra pabianice 38

Pabianice | źródło: www.atech-pl.eu


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz