Kolorowo na rynku we Wrześni

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Marzysz o chwili wypoczynku podczas spaceru? Chciałbyś przysiąść na chwilę po wyczerpujących zakupach? A może zwyczajnie – jak wielu z nas mieszkasz w gęsto zabudowanej aglomeracji i tęsknisz za odrobiną natury? Zajrzyj więc na wrzesiński rynek – powstała w maju strefa relaksu „pod chmurką”, pełna kolorowych roślin w kwietnikach i donicach XXL oraz wygodnych leżaków, zaprasza!

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 11

Września | źródło: www.terraform.pl

W maju 2018 roku w sercu Wrześni zaszły ogromne zmiany – na lepsze! Miasto już od dawno mogło poszczycić się wieloma roślinnymi dekoracjami, już kilkukrotnie wspominaliśmy o ciekawej aranżacji skweru, o którym więcej w tym wpisie – klik. Tym razem na tapet trafił sam rynek Wrześni – niegdyś rozległy i nieco pusty, obecnie tętniący życiem, pełen przechodniów i kwitnący kolorowymi kwiatami.

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 53

Września | źródło: www.terraform.pl

Strefa relaksu, jaka powstała we wrzesińskim centrum to odpowiedź na coraz popularniejszy już w całej Europie i na świecie trend „przywracania” miast mieszkańcom. To właśnie z myślą o nich powstają miejsca do wypoczynku, które sprzyjają zarówno regeneracji sił fizycznych jak psychicznych. Wszystko za sprawą naturalnych akcentów, które wprowadzono za pomocą donic Gianto w różnych rozmiarach oraz kaskadowych kwietników – to zabieg niezbędny w każdym miejscu, w którym brakuje naturalnego podłoża, a które dodatkowo ma być tymczasowo zagospodarowane bądź zmieniać się przy okazji imprez „pod chmurką” lub na czas zimy.

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 42

Września | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 48

Września | źródło: www.terraform.pl

Wielkie donice Gianto występują tu w radosnych odcieniach i kilku rozmiarach. W ten sposób do centrum trafiły nie tylko rośliny, ale również kolory i zróżnicowana, ożywcza forma tymczasowej zabudowy. Co ciekawe, pojemniki z Wrześni stoją nie bezpośrednio na podłożu, ale na paletach – to ciekawy zabieg dekoracyjny, a jednocześnie wygoda – wózek widłowy  może przenieść je dosłownie w każdej chwili, bez skomplikowanych prac budowlanych. Ciekawym uzupełnieniem donic XXLstojące kwietniki – ich obecność pozwoliła wprowadzić do centrum jeszcze więcej naturalnych akcentów bez zagarniania dodatkowej przestrzeni.

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 38

Września | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 

Nowo powstała strefa relaksu z Wrześni to ciekawy przykład do naśladowania dla innych miejscowości – mieszkańcy zyskali miejsce spotkań, a miasto: ciekawy wyróżnik!

wielkie donice Gianto wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta września 11

Września | źródło: www.terraform.pl

Zobacz więcej zdjęć strefy relaksu na wrzesińskim rynku:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz