Ręcznie malowane pisanki częścią gry terenowej w Karpaczu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Gdy w wielu domach świąteczne przygotowania idą pełną parą, czas przygotować także i miasto. Ku uciesze mieszkańców coraz więcej przestrzeni publicznych decyduje się na dekoracje wielkanocne. Takie ozdoby przyciągają uwagę przechodniów i bardzo często stają się obiektem zainteresowania nie tylko najmłodszych. Postawione w reprezentatywnych miejscach zachęcają do wykonania pamiątkowego zdjęcia. W Karpaczu ręcznie malowane pisanki dodatkowo stały się elementem ciekawej inicjatywy – gry terenowej.

Ręcznie malowane pisanki w Karpaczu

Od trzech lat w przestrzeni miejskiej Karpacza pojawiają się wyjątkowe ozdoby wielkanocne – ręcznie malowane pisanki przez karpackich artystów. Do tej pory powstało ich 20! W projekcie wzięli udział: Agata i Błażej Makutynowicz, Teresa Kępowicz, Renata Jaryczewska, Beata Makutynowicz, Małgorzata Zubowicz – Kłosowska, Leszek Legut oraz Wojciech i Grażyna Piotrowscy z wnukiem Kazikiem. Barwne i wesołe pisanki stworzyły także dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych w „Stacji Kultura” pod kierunkiem Agaty Makutynowicz oraz uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Jana Musielskiego.

Gra terenowa “Duch Gór i Tajemnica Wielkanocnych Jaj…”

„Hej Poszukiwaczu, tę Wielkanoc spędź w Karpaczu!” Pod takim hasłem promowano nową grę terenową przygotowaną przez miasto Karpacz na tegoroczne Święta Wielkanocne. Zabawa skierowana jest do całych rodzin – zarówno mieszkańców jak i turystów. Powstała w oparciu o ręcznie malowane pisanki, stworzone przez karpackich artystów, które co roku pojawiają się w przestrzeni miejskiej. W tym roku dodano do nich zagadki, stworzone przez samego Ducha Gór… Gra terenowa dostępna jest do 24 kwietnia 2022 roku. Specjalne ulotki są dostępne w Informacji Turystycznej w Karpaczu.

Jajka wielkanocne promują Karpacz

Karpacz postawił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Piękne ręcznie malowane pisanki nie tylko zdobią przestrzeń publiczną, ale dodatkowo zachęcają mieszkańców oraz turystów do aktywności. Gra terenowa to niezwykle ciekawy sposób spędzania czasu szczególnie z dziećmi. Ze znalezionymi jajkami wielkanocnymi (dowiedz się więcej na temat wielkich pisanek) uczestnicy zabawy często robili sobie zdjęcia i wrzucali na media społecznościowe i tym samym przyczyniali się do promocji miasta. Zdecydowanie jest to inicjatywa godna pochwały i naśladowania. Brawo Karpacz!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz