Witnica – Miasto Radości i Tradycji, Wielkanoc 2024. Akcja Społeczna na 3 Sposoby: Malowanie Pisanek XXL, Jarmarki, Badania

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Witnica to miasto o bogatej historii i uroku, położone w zachodniej części Polski, w województwie lubuskim. Jego korzenie sięgają średniowiecza, kiedy to istniała tu słowiańska osada obronna. Od tamtego czasu Witnica przeszła wiele zmian, odgrywając ważną rolę w historii regionu. Dziś jest to miejsce, które zachwyca swoimi zabytkami, malowniczym położeniem oraz przyjazną atmosferą. Przybywając do Witnicy, można się spodziewać między innymi fascynującej podróży przez historię, a także ciekawych spotkań z lokalną kulturą i tradycjami.

To miasto ma wiele do zaoferowania dla turystów i mieszkańców, czyniąc je niezapomnianym miejscem do odwiedzenia i poznania. Tegoroczna Wielkanoc była szczególnie wyjątkowa dzięki serii inicjatyw, które wprowadziły mieszkańców w radosny nastrój świąt.

WSPÓLNE MALOWANIE PISANEK XXL

Jedną z najbardziej barwnych akcji było wspólne malowanie piszanek przez szkoły i żłobki. Dzieci z całej gminy, pod czujnym okiem nauczycieli i opiekunów, tworzyły niepowtarzalne wzory na wielkich jajach, które później zdobiły centrum miasta. To nie tylko zabawa, ale także wyraz kreatywności i wspólnej pracy społeczności.

Jedną z najbardziej barwnych akcji było wspólne malowanie piszanek przez szkoły i żłobki. Dzieci z całej gminy, pod czujnym okiem nauczycieli i opiekunów, tworzyły niepowtarzalne wzory na wielkich jajach, które później zdobiły centrum miasta. To nie tylko zabawa, ale także wyraz kreatywności i wspólnej pracy społeczności.

JAK WYGLĄDA TAKI PROCES?

W tym roku, okres Wielkanocy w Witnicy nabrał wyjątkowego blasku dzięki zaangażowaniu burmistrza Dariusza E. Jaworskiego. Jego inicjatywa polegająca na dostarczeniu wszystkim szkołom i żłobkom w całej gminie wielkich, białych jaj, które po ozdobieniu przez najmłodszych stały się prawdziwą ozdobą miasta, zasługuje na szczególne uznanie.

Ogromne wielkanocne jaja, dostarczone przez Urząd Miasta i Gminy Witnica, trafiły do szkół i żłobków, gdzie dzieci w pełni zaangażowały się w ich dekorowanie. Świadomość, że ich prace będą zdobić deptak w centrum miasta i będą podziwiane przez mieszkańców i przyjezdnych, dodawała dzieciom dodatkowej radości i motywacji.

A OTO EFEKT!

Wielobarwne wzory, które pojawiły się na jajach, takie jak baranki, kurczaczki, bazie, bukszpany, czy kolorowe kwiaty, są wyrazem dziecięcej wyobraźni, energii i radości tworzenia, która zagościła na sercach mieszkańców Witnicy.

WITNICA GOTOWA NA JARMARK I WIELKANOC

Miasto przygotowało się również na IX Witnicki Jarmark Wielkanocny, który stał się miejscem spotkań i zabawy dla mieszkańców i przyjezdnych. Dekoracje wielkich jajek, przygotowane przez dzieci, dodawały uroku tym już tak kolorowym i radosnym świętom. Atrakcje dla najmłodszych nie mogły zabraknąć! Bezpłatne karuzele cieszyły się ogromną popularnością.

AŻJUROWE JAJA WYPEŁNIONE KWIATAMI

Nie zabrakło także wyjątkowych dekoracji w postaci ażurowych jaj XXL wypełnionych kwiatami. Te niezwykłe dzieła sztuki, stanowiące połączenie tradycji wielkanocnej z pięknem natury, dodatkowo urozmaiciły dekoracje miasta. Dzięki takiemu nietypowemu elementowi, Witnica mogła jeszcze bardziej zaszaleć w kreatywności i przywitać święta w niepowtarzalny sposób.

ZABAWA, ALE I BEZPIECZEŃSTWO

Nie zapominając o zdrowiu najmłodszych, tego samego dnia zorganizowano akcję bezpłatnych badań USG dla dzieci. Dzięki zaangażowaniu burmistrza Dariusza E. Jaworskiego oraz zgranej ekipy wolontariuszy (Marta Stańczak, Artur Stojanowski, Agnieszka Sikorska, Henryka Wilk, Dariusz Edward Jaworski, Anna Margol, Marek Kobylański , Jan M. Kozakiewicz), ponad 140 dzieci zostało poddanych badaniom profilaktycznym, które mogą pomóc w wczesnym wykryciu ewentualnych problemów zdrowotnych.

Gmina i miasto Witnica w pełni oddani atmosferze radosnych świąt, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych, przeżywali święta w niezwykły sposób. Skupieni na najważniejszych wartościach: wspólnocie, rodzinie, zdrowiu i kreatywności. To właśnie takie inicjatywy sprawiają, że miasto staje się nie tylko miejscem do odwiedzenia, ale przede wszystkim do życia i tworzenia niezapomnianych chwil dla wszystkich swoich mieszkańców. Brawo!

***

Jeśli chcecie znaleźć inspiracje na 10 kreatywnych pomysłów na dekoracje wielkanocne, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego artykułu tutaj: https://inspirowaninatura.pl/https-terraeaster-com/ 🙂

A jeśli zaczynacie już planować letnie przyjęcia i poszukujecie świeżych pomysłów, które niekoniecznie wiążą się z Wielkanocą, kliknijcie tu: https://inspirowaninatura.pl/kolorowe-dekoracje-do-domu-ogrodu-i-przestrzeni-miejskiej/ 🙂

Kontakt do nas znajdziesz tu: https://terraeaster.com/kontaktpl/ 🙂

Nie zapomnijcie skomentować wpisu i zapisać się do naszego newslettera! Do następnego razu!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz