Wielkie pisanki na Wielkanoc

Tagi: dekoracje dla miast, pisanki xxl, wielkanocne dekoracje, wielkie pisanki, 16 stycznia 2018
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Od niewielkich, zaledwie 30-centrymetrowych aż do dwumetrowych gigantów. Miejskie pisanki XXL imponują nie tylko skalą, ale również możliwościami: z nimi Wielkanoc będzie okazją do promowania lokalnych zabytków, szansą na integrację mieszkańców, a przede wszystkim: momentem, gdy do wspólnego otoczenia wkraczają piękne dekoracje!

wielkanocne dekoracje wielkie pisanki terra easter (

Gorzów Wielkopolski | źródło: www.terra-pl.eu

Nie tylko Boże Narodzenie

Trend dekorowania miast z okazji Bożego Narodzenia jest coraz bardziej widoczny w polskich i europejskich miastach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kolorowe ozdoby trafiły na ulice i place również w okresie Wielkanocy. To właśnie wielkie pisanki miejskie na specjalnych, dekoracyjnych stelażach stają się najciekawszym elementem przestrzeni w momencie, gdy zima powoli ustępuje wiośnie. Ich bajeczne kolory skutecznie dodają okolicy nowego blasku, a mieszkańcom przypominają: Wielkanoc za pasem!

wielkanocne dekoracje wielkie pisanki terra easter (

Września | źródło: www.terra-pl.eu

Otwarte galerie sztuki

Wielkie pisanki miejskie stopniowo trafiają na place i skwery kolejnych miast – w czym jednak tkwi sekret ich popularności? Przede wszystkim w ich niezwykłych możliwościach. Warto dostrzec coś więcej w tych świątecznych dekoracjach i powierzyć im dodatkowe, poza zdobieniem, zadania. Wielkanocne jajko w rozmiarze XXL to świetny pomysł na integrację mieszkańców – gładka powierzchnia dekoracji to wprost wymarzone płótno dla najmłodszych, którzy z chęcią dołączą do akcji wspólnego dekorowania przestrzeni. To jednak nie koniec pomysłów: pisanka miejska może stać się narzędziem promowania lokalnych artystów, a place mogą przemienić się w otwarte galerie sztuki – tak jak w wielkopolskim Kórniku!

wielkanocne dekoracje wielkie pisanki terra easter (

Kórnik | źródło: www.terra-pl.eu

Pisanka z Frankensteinem

Z myślą o miastach, które chciałyby przybliżyć mieszkańcom piękno okolicy bądź zwyczajnie pochwalić się nią pośród gości, narodziła się idea zdobienia pisanek XXL herbami, wizerunkami lokalnych zabytków i charakterystycznych miejsc. W doskonały sposób pomysł wykorzystano w Ząbkowicach Śląskich, gdzie powierzchnię dekoracji ozdobiły wyobrażenia samego potwora Frankensteina (więcej na ten temat przeczytasz tutaj – klik) – wg legendy związanej z miastem. To, jak przenieść obrazy na powierzchnię jajek, prezentujemy w poniższym filmie:

Do zadań specjalnych

Świąteczne pisanki z kolekcji Terra Easter zostały wykonane z fiberglassu (włókna szklanego), materiału, który od dawna stosowany jest do tworzenia dekoracji dedykowanych przestrzeni miejskiej. Stworzone z niego ozdoby sprawdzają się w przypadku ozdób bożonarodzeniowych, wystawionych na działanie śniegu i mrozu, dlatego równie dobrze zniosą kapryśne wiosenne warunki.

Kórnik | źródło: www.terra-pl.eu

Rozwiązanie na lata

Fiberglass ceniony jest ze względu na ogromną wytrzymałość, a jednocześnie lekkość, dzięki czemu wielkanocne dekoracje miejskie można szybko montować, a następnie zdemontować i przechować. Są one niezwykle łatwe w pielęgnacji, a ze względu na lakierowaną powierzchnię, nie osadza się na nich kurz, a promienie słoneczne nie niszczą żywych kolorów – to rozwiązanie na lata!