Uszczelka bezklejowa – niezwykle ważny element Wież Kwiatowych

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wieże Kwiatowe już na stałe wpisały się w miejski krajobraz. Wytrzymała stalowa konstrukcja sprawia, że stworzenie wertykalnego ogrodu pełnego kwitnących roślin nawet w przypadku utwardzonej powierzchni jest możliwe i łatwe do zrealizowania. Jednak aby całość prezentowała się równie pięknie przez wiele lat, trzeba dbać, aby wszystkie elementy znajdować się na swoim miejscu i były w dobrym stanie technicznym. Jedną z ważniejszych części jest uszczelka, która zabezpiecza krawędzie stalowych pierścieni. W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytania, do czego służy i czy faktycznie jest niezbędna. Dodatkowo pokażemy Ci, że uszczelka bezklejowa to najlepsza opcja.

wieże kwiatowe kwietniki miejskie terra park warszawa 30
Wieże Kwiatowe prezentują się pięknie, a dzięki uszczelkom krawędziowym są bezpieczne dla przechodniów i roślin.

Jaką rolę w kwietniku kaskadowym pełni uszczelka?

Choć to przede wszystkim przemyślana stalowa konstrukcja Wież Kwiatowych odpowiada za piękny efekt wizualny, to warto przyjrzeć się dodatkowym, niekiedy niewidocznym elementom kaskadowego kwietnika. Dekoracja składa się z pierścieni wykonanych z cienkiej blachy. Każdy z nich jest precyzyjnie cięty laserowo, co sprawia, że jego krawędzie są ostro zakończone. Gdyby nie odpowiednie zabezpieczenie w postaci uszczelki miejska dekoracja stwarzałaby ryzyko skaleczeń w momencie sadzenia roślin, a też później, gdy Wieża Kwiatowa pojawi się już na swoim docelowym miejscu. Dodatkowo nieosłonięte brzegi pierścieni mogą stać się przyczyną uszkodzenia zieleni. Właśnie dlatego stosowanie uszczelki krawędziowej jest konieczne.

uszczelka-krawedziowa-chroni-przed-uszczkodzeniem-roslin
Uszczelka bezklejowa chroni przed skaleczeniami i uszkodzeniami roślin.

Dla bezpieczeństwa mieszkańców postaw na uszczelkę bezklejową

Każda nowa Wieża Kwiatowa jest wyposażona w wytrzymałe zabezpieczenie krawędzi pierścieni. Jednak te egzemplarze, które od lat zdobią przestrzenie publiczne mogą potrzebować wymiany uszczelek krawędziowych. Szczególnie dobrze jest zadbać o to przed rozpoczęciem sezonu letniego, kiedy kaskadowe konstrukcje pojawią się głównych punktach miast. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przejdź do wpisu, o konserwacji konstrukcji kaskadowych. Gdy stare zabezpieczenia pierścieni uległy zniszczeniu lub zsunęły się i gdzieś się zagubiły, nie warto stawiać na własnoręcznie wykonane zamienniki. W tym przypadku liczy się bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego warto dokupić dedykowane dla Wież Kwiatowych akcesoria. Szczególnie że firma Terra Group bacznie śledzi najnowsze rozwiązanie technologiczne i postanowiła zrezygnować z tradycyjnych uszczelek klejonych na rzecz trwałych i wytrzymałych uszczelek bezklejowych.

Dlaczego uszczelka bezklejowa to najlepsza opcja w przypadku wymiany zabezpieczeń pierścieni w Wieżach Kwiatowych?

  1. Konstrukcja uszczelki krawędziowej pozwala na montaż metodą na wcisk, bez dodatkowych substancji klejących.
  2. Szybki i łatwy montaż.
  3. Uszczelka klejona wraz z upływem lat może się zsunąć, ponieważ klej z czasem traci swoje właściwości. Uszczelka bezklejowa zawsze pozostanie na swoim miejscu.
  4. Jest niezwykle odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, duża wilgotność, promieniowanie UV.
  5. Tego typu uszczelki bezklejowe są projektowane, by sprostać nawet najtrudniejszym warunkom. Z powodzeniem stosowane w łodziach, motorówkach czy maszynach przemysłowych, co gwarantuje, że w przypadku Wież Kwiatowych będą doskonale spełniać swoje zadanie przez wiele lat.
uszczelka_bezklejowa
Jeśli w Twoje Wieże Kwiatowe nie posiadają uszczelki lub osłona krawędzi jest stara bądź uszkodzona, koniecznie rozważ zakup modeli bezklejowych.

Najlepszy sposób na kwiaty w mieście

Wieże Kwiatowe to niezwykle popularne rozwiązanie dla przestrzeni publicznej. Przy odpowiednim zaplanowaniu ukwieceń konstrukcja kaskadowa może być ozdobą praktycznie przez cały rok (więcej na ten temat we wpisie o kwietniku sezonowym), dlatego każdy jej element powinien być trwały i wytrzymały. Najwyższej jakości akcesoria sprawiają, że Wieże Kwiatowe to inwestycja w estetykę miasta na lata.

Jeśli w Twoje Wieże Kwiatowe nie posiadają uszczelki lub osłona krawędzi jest stara bądź uszkodzona, koniecznie rozważ zakup modeli bezklejowych. Dedykowane konstrukcjom kaskadowym akcesoria możesz zamówić u opiekuna klienta firmy Terra Group.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz