Wielkanocne dekoracje miejskie – pamiątka z Boguszowa-Gorc

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Choć od kilku sezonów wielkanocne dekoracje miejskie – pisanki ażurowe coraz szerzej wpisują się w krajobraz polskich przestrzeni, to jednak nadal nie mamy ich dość! Dziś przedstawiamy kompozycję, jaka trafiła do Boguszowa-Gorc – jest kolorowo i radośnie… ale-ale – po więcej szczegółów zapraszamy niżej!

Najwyżej położone wielkanocne dekoracje. Miejskie sposoby na melancholię

Jak pokolorować rozległy miejski plac i podarować mieszkańcom choć trochę radości w tych trudnych czasach? Jak zrobić to szybko i bez skomplikowanej logistyki? Wobec takich wątpliwości stanęli włodarze polskich miejscowości, jednak wielu z nich zdołało sprostać temu niemałemu wyzwaniu. W Boguszowie-Gorcach zdecydowano się na kolorowe wielkanocne dekoracje miejskie – pisanki ażurowe, które trafiły w bezpośrednią okolicę ratusza, budynku górującego nad rozległym, brukowanym placem. O tym, jak wyjątkowy jest to gmach, niech przekona Was intrygująca ciekawostka – to najwyżej położony budynek tego typu w całej Polsce!

wielkanocne dekoracje miejskie pisanki ażurowe boguszów gorce

Boguszów-Gorce | źródło: www.terraeaster.com

Trzy sposoby na pisanki. Ażurowe akcenty na miejskim rynku

Kompozycja z Boguszowa-Gorc* wyróżnia się nie tylko oryginalnym położeniem, ale przede wszystkim kolorystyką. Trio, w skład którego wchodzą pisanki ażurowe w możliwie najbardziej kontrastowych odcieniach, wprost nie pozwala przejść obok obojętnie. Jak bowiem przeoczyć soczyście zielone, żółte i czerwone wielkanocne jajo XXL? W mieście-bohaterze niniejszego wpisu oko przykuwa również ukwiecenie dekoracji – każda z pisanek została lekko chylona, a wewnątrz niej pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Jeśli komukolwiek nadał doskwierał niedostatek kolorów i faktur, teraz może odetchnąć z ulgą. Okazuje się wszak, że nawet rozległy, brukowany plac może rozkwitnąć!

wielkanocne dekoracje miejskie pisanki ażurowe boguszów gorce

Boguszów-Gorce | źródło: www.terraeaster.com

Wiosna, wiosna i… Letnie pomysły na wielkanocne dekoracje miejskie

Święta już za nami, a wiosna z pewnością minie nam szybciej, niż byśmy tego chcieli. Nie oznacza to, że włodarze, którzy zdecydowali się na wielkanocne dekoracje miejskie, będą zmuszeni poszukiwać nowych rozwiązań dla swoich przestrzeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również w ‘letnim sezonie’ (po tak zwanej „Zimnej Zośce”) wykorzystać pisanki ażurowe. Jak tego dokonać? Wystarczy zdemontować górną część dekoracji, pozostawiając jej dno – tak powstaje kolorowa misa kwiatowa, która zagra powierzoną jej rolę nawet przez cały rok. W najcieplejszych miesiącach można osadzić ją popularną surfinią, jesienią postawić na wrzosy, a zimą… stworzyć na bazie podstawy pisanki oryginalne miejskie stroiki z iglastymi gałązkami.

Zastanawiasz się, jakie są inne korzyści płynące z użytkowania wielkanocnych pisanek miejskich? Kliknij, by bezpłatnie pobrać katalog pełen inspiracji dla Twojej przestrzeni!

 

Serdecznie dziękujemy wydziałowi Promocji Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach

za przekazanie zdjęć użytych w tym wpisie.

 

*zastosowano się do zasad pisowni regionalnej


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz