Meble miejskie – jak mała architektura odmieniła Legnicę

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Kto ceni sobie widok kolorowych, zadbanych kwiatów i estetycznej małej architektury, powinien jak najszybciej udać się do Legnicy. W tym dolnośląskim mieście aranżowanie przestrzeni przenosi się na zupełnie nowy poziom – i to dosłownie – roślinne dekoracje trafiają nawet na latarnie, a jedyne takie donice i meble miejskie można spotkać w wielu zakątkach centrum. Jak to możliwe? Zajrzymy, by się przekonać!

Modułowe meble miejskie pasują jak ulał

Piękne ukwiecenie ulic z każdym letnim, a nawet wiosennym sezonem, to duma i tradycja Legnicy. Prowadzone od lat roślinne nasadzenia na rabatach, w wiszących kwietniach i Wieżach Kwiatowych czy dużych donicach zaowocowały doświadczeniem, a to przekłada się wprost na miejską estetykę. To jednak nie wszystko! Na ulicy Jaworzyńskiej pojawiły się meble miejskie. Dzięki nim przestrzeń publiczna zyskała na estetyce, funkcjonalności oraz bezpieczeństwie. Wszystko za sprawą modułowych rozwiązań Urbana z kolekcji TerraCity.

modulowe-meble-miejskie-w-legnicy
Modułowe meble miejskie w Legnicy pozwoliły w ciekawy i przede wszystkim estetyczny sposób oddzielić chodnik od ulicy.

Zalety modułowych mebli miejskich

Legnica – miasto znane z zamiłowania do estetycznego, praktycznego aranżowania przestrzeni, wybrała modułowe meble miejskie. W zestawie znalazły się wielkie donice, wygodne ławki miejskie z oparciami oraz dodatkowe elementów małej architektury. Ponieważ wszystkie części pochodziły z jednej kolekcji udało się osiągnąć niezwykle spójny efekt. Szereg pokaźnych, stalowych donic został połączony z barierkami oraz ławkami i ustawiony wzdłuż ulicy. Takie rozwiązanie pozwoliło w ciekawy i przede wszystkim gustowny sposób odgrodzić ciąg pieszy od ruchliwej ulicy. Dodatkowo po bokach pojemników znalazło się miejsce dla stojaków na rowery, dzięki którym mieszkańcy mogą bez obaw zostawić swój jednoślad i spokojnie ruszyć na zakupy czy załatwiać sprawy.

Mała architektura miejska jak puzzle

Wykonane z wytrzymałej stali meble miejskie są masywne i ciężkie, dlatego nie jest konieczne mocowanie ich do podłoża. Co pozwoliło uniknąć prac budowlanych i związanych z nimi kosztów oraz nieporządku. Każdy element małej architektury z kolekcji Urbana z łatwością można połączyć ze sobą niczym puzzle czy klocki Lego. Dzięki takiemu rozwiązaniu w niezwykle prosty sposób stworzyć idealnie dopasowaną do potrzeb kompozycję mebli miejskich.

mala-architektura-modulowe-meble-miejskie-lawka-stojak-na-rowery-duza-donica
Stalowe meble miejskie z kolekcji Urbana są niezwykle eleganckie i wytrzymałe.

Drzewa w donicach? To możliwe

Stalowe, miejskie donice z kolekcji Urbana są naprawdę sporych rozmiarów, dzięki temu można w nich posadzić małe drzewa. Aby stu procentach wykorzystać potencjał pojemników, w Legnicy oprócz klonów kulistych globosum pojawiły się także niższe nasadzenia. Czerwone kwiaty świetnie kontrastują z zieloną masą, tworząc ciekawą kompozycję roślinną w donicy.

mała architektura meble miejskie terra city 8
Modułowe meble miejskie na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy.

Kwiaty w mieście

Ulica Jaworzyńska to nie jedyne miejskie w Legnicy, gdzie można podziwiać zadbaną zieleń miejską. Kwiatowe kompozycje można dostrzec w ulokowanych na ternie miasta w stojących, wiszących na lampach kwietnikach. Wiszące dekoracje, montowane na latarniach, a także stojące Wieże Kwiatowe znajdują się między innymi w pobliżu kościoła pod wezwaniem św. Jacka, w estetyczny sposób podkreślając jego rangę.

wieze kwiatowe legnica kosciol sw jacka
Ciąg niewysokich Wież Kwiatowych przy kościele Św. Jacka upiększa przestrzeń, ale też oddziela chodnik od ulicy.

Centrum w czerwieni

Już od kilku sezonów jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w centrum Legnicy są wielkie donice Gianto w intensywnym, czerwonym kolorze. Pokaźne pojemniki ustawione w szeregu tuż przy legnickim rynku skutecznie przyciągają spojrzenia, ale też… Stają się barierą uniemożliwiając parkowanie pojazdów w zakazanych miejscach, a także wjazd samochodów, do niektórych miejsc. To niezwykle ciekawe zastosowanie elementów małej architektury w niecodzienny sposób – kolejny punkt na konto dla Legnicy!

czerwone duze donice miejskie
Czerwone duże donice pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i dodatkowo stoją na straży przestrzeni miejskiej przeznaczonej tylko dla ruchu pieszego.

Zobacz więcej zdjęć małej architektury w Legnicy:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz