Legnica umeblowana!

Tagi: legnica, meble miejskie terra, ukwiecenie miasta, wielkie donice, 6 lipca 2018
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Kto ceni sobie widok kolorowych, zadbanych kwiatów i estetycznej małej architektury, powinien jak najszybciej udać się do Legnicy. W tym dolnośląskim mieście aranżowanie przestrzeni przenosi się na zupełnie nowy poziom – i to dosłownie – roślinne dekoracje trafiają nawet na latarnie, a jedyne takie donice i meble miejskie można spotkać w wielu zakątkach centrum. Jak to możliwe? Zajrzymy, by się przekonać!

Wielka premiera

Piękne ukwiecenie ulic z każdym letnim, a nawet wiosennym sezonem, to duma i tradycja Legnicy. Prowadzone od lat nasadzenia w glebie, w wiszących i stojących kwietnikach zaowocowały doświadczeniem, a to przekłada się wprost na obecną jakość roślinnych dekoracji. To jednak nie wszystko! Minionej jesieni odbyła się premierowa odsłona nowej kolekcji mebli miejskich Urbana z kolekcji TerraCity.

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Legnica, miasto znane z zamiłowania do estetycznego, praktycznego aranżowania przestrzeni, wybrała modułowe zestawy wielkich donic i dodatkowych elementów publicznej infrastruktury w jednym, spójnym wydaniu. Szereg pokaźnych, stalowych pojemników wraz z barierkami i stojakami rowerowymi zdobi chodniki na ulicy Jaworzyńskiej. Wykonane z mocnych materiałów, minimalistyczne donice wydzielają strefę chodnika od ulicy, a dodatkowo – umożliwiają mieszkańcom przechowanie jednośladów.

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Miejskie puzzle

Dzięki wysokiej masie własnej meble miejskie nie musiały być montowane w podłożu, co pozwoliło uniknąć prac budowlanych i związanych z nimi kosztów oraz nieporządku. W tym przypadku już sam ciężar dekoracji jest w stanie sprawić, by te zostały stabilnie osadzone w docelowym miejscu. Co ciekawe, o ostatecznym wyglądzie zagospodarowania ulicy Jaworzyńskiej przesądzono, łącząc ze sobą gotowe elementy: duża bądź jeszcze większa donica, stojak rowerowy, przęsło czy ławka to moduły – „puzzle”, które tworzą gotową kompozycję, idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnej przestrzeni.

Legnica | źródło: www.terracity.pl

Na chodnikach i nie tylko

Latem, do pierwotnie nasadzonych w donicach na ulicy Jaworzyńskiej drzewek ozdobnych dołączyły kolorowe rośliny, których kontynuację można dostrzec w ulokowanych na ternie miasta w wiszących oraz stojących kwietnikach. Wiszące dekoracje, montowane na latarniach, a także stojące wieże kwiatowe znajdują się między innymi w pobliżu kościoła pod wezwaniem św. Jacka, w estetyczny sposób podkreślając jego rangę.

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Centrum w czerwieni

Już od kilku sezonów jedną z najbardziej charakterystycznych elementów w centrum Legnicy są wielkie donice Gianto w intensywnym, czerwonym kolorze. Nie inaczej jest tego lata! Pokaźne pojemniki ustawione w szeregu tuż przy legnickim rynku skutecznie przyciągają spojrzenia, ale też… Stają się barierą uniemożliwiającą wjazd samochodów do strategicznych miejsc. Przegrody wcale nie muszą być brzydkie!

Legnica | źródło: www.terraform.pl

Zobacz więcej zdjęć aranżacji przestrzeni w Legnicy