Kwietniki na 4 pory roku

21 kwietnia 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Najlepsze rozwiązania to takie, które dają mnogość zastosowań niezależnie od sytuacji. Zwykłe kwietniki spełniają swoje zadanie, ale tylko w okresie letnim… Właśnie dlatego warto wybrać Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe, których funkcjonalność pozwala poprawiać estetykę miast nieustannie przez cały rok.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiosna z bratkami

To początek corocznego cyklu kwitnienia, a jednocześnie doskonały moment na nasadzenia pierwszych roślin w przestrzeni miejskiej. W tym momencie Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe można ukwiecić bratkami, stokrotkami, które jako nieliczne z powodzeniem zniosą ostatnie zimowe przymrozki. Jednakże to nie jedynie odporność na mróz, ale niesamowite piękno sprawia, że wiosną wiele polskich miast decyduje się na dekoracje z bratków i stokrotek. A to dopiero początek całego roku z pięknymi dekoracjami…

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Lato możliwości

W okresie letnim kwitnie większość najpiękniejszych gatunków ozdobnych – ten moment po prostu trzeba wykorzystać! Ze względu na różnorodność dostępnych rozwiązań, letnie ukwiecenie miasta można zrealizować na setki sposobów: wprowadzając rośliny na rynki, place, deptaki, a nawet na latarnie i elewacje. Najpopularniejszymi gatunkami są: surfinia, pelargonia, begonia, ipomea oraz najróżniejsze ich połączenia – zakres możliwych sposobów ukwiecenia jest niczym nie ograniczony… Jeśli jednak masz wątpliwości, zajrzyj do specjalnie skomponowanego menu ukwieceń.

kwietniki miejskie terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jesienią kwiaty tracą swój urok? Nic bardziej mylnego! To najlepszy czas na dekoracje składające się z sezonowych gatunków, takich jak kapusta ozdobna, wrzos lub chryzantema. Kwietniki miejskie Terra obsadzone tymi efektownymi roślinami pozwalają przedłużyć obecność koloru i natury w przestrzeniach publicznych, w momencie gdy inne gatunki ozdobne przemijają. Wystarczy nieco kreatywności, by stworzyć niesamowitą kompozycję z roślin, których nie spodziewalibyśmy się w tradycyjnych kwietnikach: jesienią Wieże Kwiatowe Terra można z powodzeniem wypełnić dyniami lub kolbami kukurydzy!

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe terra h1110Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zima w szczególnym nastroju

Mroźna pora roku również może być efektowna – co prawda trudno o gatunki, które dobrze zniosą ujemne temperatury, jednak to nie powód, dla którego Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe musiałyby znikać z miast. Pierścienie kwietników można wypełnić gałązkami świerku, zmieniając je w choinki, a nawet, stosując te same dekoracje co wiosną, latem i jesienią, łatwością przekształcić przestrzeń w zimową krainę! Nakładki na Wieże Kwiatowe z kolekcji TerraChristmas pozwalają szybko przysłonić kwietniki, przeistaczając je w świąteczne drzewka. Wystarczy dobrać do nich dowolne dekoracje: łańcuchy lub bombki, by móc cieszyć się piękną przestrzenią również w sezonie zimowym…

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

świąteczne nakładki terrachristmas (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Już za chwilę nastanie wiosna, a cały cykl pięknych dekoracji z kwietnikami Terra rozpocznie się od nowa…

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Złotoryja wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Foto. Maria Kowalska-Epsztain
Foto. Maria Kowalska-Epsztain

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe H750Źródło: www.wiezekwiatowe.pl