Jak z Wieży Kwiatowej powstaje oryginalna, naturalna dekoracja świąteczna?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wieża Kwiatowa za sprawą dedykowanej nakładki może w kilka chwil zmienić się w choinkę stożek. Jednak to niejedyna opcja, wystarczy odrobina wysiłku, by kaskadowa konstrukcja zamieniła się w niezwykle oryginalną dekorację świąteczną wykonaną z naturalnych materiałów. Jak to możliwe? W tym wpisie zaprezentujemy Ci kilka miast, które radzą sobie z tą sztuką naprawdę fenomenalnie. 

Wieża Kwiatowa – królowa kwiatów w mieście

Wieża kwiatowa to przemyślana konstrukcja kaskadowa, która przy odpowiednim obsadzeniu roślinami zwisającymi znika w gąszczu pięknych kwiatów, dając tym samym niepowtarzalny efekt. O wyjątkowym aspekcie estetycznym tego rozwiązania przekonało się już setki miast i miejscowości. Naturalne dekoracje pojawiają się przed budynkami publicznymi, na rynkach, deptakach, parkach, ogólnie rzecz biorąc, pojawiają się w najbardziej reprezentatywnych miejscach. 

Wieże Kwiatowe potrafią nieustannie zachwycać od marca (zerknij to wpisu o wiosennych ukwieceniach Wież Kwiatowych) aż do późnej jesieni. W listopadzie należy podjąć decyzję, co zrobić z konstrukcją kaskadową na zimę. 

wieze-kwiatowe-na-4-pory-roku
Wieże Kwiatowa może zachwycać o każdej porze roku.

Zostawić czy magazynować Wieże Kwiatowe na zimę?

Rozwiązań jest kilka. Po pierwsze po usunięciu zwiędniętych roślin można postostawić je na swoim miejscu. Ta opcja, chociaż najprostsza i najszybsza, sprawia, że w głównych punktach miasta zostają puste kwietniki, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Druga możliwość to przewiezienie ich do magazynu – jest to bardziej czasochłonne i droższe rozwiązanie, jednak pozwala przeprowadzić prace konserwacyjne, by już na wiosnę Wieże Kwiatowe pojawiły się na swoim docelowym miejscu w idealnym stanie. 

Dedykowana nakładkach dla Wież Kwiatowych 

Z myślą o zimie producent kwietników kaskadowych firma Terra Group stworzyła dedykowane nakładki w postaci choinek stożków. Takie podejście jest niezwykle wygodne. Wieża Kwiatowa jest przykryta stalową konstrukcją gęsto oplecioną girlandą, która całkowicie zasłania pusty kwietnik, a także chroni go przed czynnikami zewnętrznymi. Nakładka TerraChristmas może być dowolnie udekorowana, dlatego oprócz zabezpieczenia Wieży Kwiatowej na zimę miasta zyskują piękną dekorację świąteczną. Dowiedz się więcej o choinkach stożkach.  

zlote-i-niebieskie-bombki-na-choince-milicz (2)
Nakładka na Wieże Kwiatowe w Miliczu.

Naturalna dekoracja świąteczna z Wieży Kwiatowej

To jednak nie wszystkie możliwości, ponieważ wiele miast decyduje się na ozdobienie Wież Kwiatowych naturalnymi elementami. Dzięki takiemu podejściu powstaje zupełnie inna niż wszystkie oryginalna dekoracja świąteczna. Prawdą jest, że jest to najbardziej czasochłonne rozwiązanie, wymagające nieco kreatywności i wyobraźni. Jednak dzięki wspólnej pracy można stworzyć coś naprawdę zachwycającego.

Żeby ją wykonać, potrzebne są przede wszystkim gałązki iglaste, można je pozyskać podczas wycinki drzew lub przycinaniu przydrożnych roślin, które ograniczają widoczność kierowcom. Dzięki temu naturalne elementy zamiast trafić do utylizacji, stają się częścią pięknej ozdoby. O tym, jak będzie się prezentować dekoracja, zadecydują dodatki – kokardki, szyszki, lampki, gałązki jarzębiny i innych roślin. 

Możliwości dekoracji Wież Kwiatowych są wprost nieograniczone, abyś mógł się zainspirować, pokażemy Ci kilka realizacji z polskich miast.

Wągrowiec 

W Wągrowcu naturalne dekoracje świąteczne z Wież Kwiatowych powstają już od trzech lat. W tym roku naturalnych ozdób było naprawdę dużo, dlatego ostateczny efekt jest wprost fenomenalny. W kompozycji znajdują się przeróżne gatunki drzew iglastych, gałązki jarzębiny, trzmielina i szyszki. Na wspaniały efekt wpływają różnorodne odcienie zielonych gałązek połączone z kontrastującą czerwienią jarzębin. 

Naturalna dekoracja świąteczna w Wągrowcu. Źródło zdjęcia: Dział Zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wągrowcu.

W Zaniemyślu powstały wyróżniające się na tle innych realizacji. Wieże Kwiatowe wypełnione zostały gałązkami iglastymi i udekorowane na dwa sposoby. Dwie konstrukcje kaskadowe są przyozdobione rozetkami i kokardkami do pakowania prezentów oraz szyszkami. Dominantę stanowią ozdobne skarpety wykonane z łańcuchów choinkowych. To podejście pozwoliło uzyskać oryginalne odpowiedniki świątecznego drzewka. Natomiast trzecia Wieża Kwiatowa przeobraziła się w Świętego Mikołaja – wszystko za sprawą odpowiednio dobranych dodatków. Czapka, broda i czerwone rękawiczki od razu pozwalają rozpoznać w naturalnej świątecznej dekoracji sympatycznego brodacza. 

Cieszyn

Wieże Kwiatowe w Cieszynie w zimowej wersji zostały przyozdobione dwoma typami gałązek iglastych o zielonym i srebrzystym odcieniu. Dominantą naturalnej świątecznej dekoracji są duże, czerwone kokardy z trzema wisiorkami w postaci szyszek. Dzięki minimalistycznym podejściu udało się osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Na uwagę zasługuje fakt, że Wieże Kwiatowe w Cieszynie są naprawdę duże i mają aż 2 metry wysokości.  

Łagów

Wieże Kwiatowe udekorowane niczym prawdziwe choinki. W Łagowie są i gałązki, i ozdoby przeznaczone dla świątecznego drzewka – bombki, koralikowe łańcuchy, kokardy oraz światełka. Naturalne świąteczne dekoracje prezentują się świetnie ze względu na spójny dobór dodatków w jednym kolorze.

Oława

W Oławie zasługuje na uwagę sposób zamontowania gałązek, który sprawił, że całość naprawdę do złudzenia przypomina świąteczną choinkę. Są one równomiernie rozłożone i lekko zatarte do góry. W przypadku ozdób tu również sprawdził się estetyczny minimalizm. Na naturalnej dekoracji świątecznej pojawiają się czerwone kokardki i szyszki.  

Naturalna świąteczna dekoracja w mieście

Wieża Kwiatowa doskonale nadaje się do stworzenia naturalnej świątecznej dekoracji, która prezentuje się niezwykle oryginalnie i wyróżnia się na tle innych ozdób czy iluminacji bożonarodzeniowych. Dodatkowo to świetny sposób na wykorzystanie gałązek iglastych pozostałych po wycince drzew. 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz