Świebodzin – kolejne lato w rozkwicie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
To lubuskie miasto znane jest za sprawą najwyższego pomnika Jezusa Chrystusa oraz ławeczki Czesława Niemena, która zdobi centrum, a także… stopniowo staje się rozpoznawalne dzięki pięknym kwiatowym dekoracjom centrum. Świebodzin, bo to o nim mowa, od lat konsekwentnie „stroi się” na lato. Jaką szatę przybrał tego roku? Zobaczmy!

wieże kwiatowe ukwiecenie miasta świebodzin 31

Kwiaty w mieście to znany widok w centrum Świebodzina. Stojące wieże kwiatowe oraz wiszące kaskady W600 zdobią centrum już od 2012 roku! Spójna, przemyślana koncepcja wprowadzona do miasta przez profesjonalistów i funkcjonalne kwietniki, to sekret tak udanej kompozycji.

wieże kwiatowe ukwiecenie miasta świebodzin 12

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przed laty mogło wydawać się jednak, że brak naturalnego podłoża w centrum miasta i utrudniony dostęp do wody nie pozwalają na stworzenie bujnych rabat. Wbrew wszelkim niedogodnościom, Świebodzin postanowił wyróżnić się właśnie dzięki kwiatom.

wieże kwiatowe ukwiecenie miasta świebodzin 37

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W 2012 roku władze Świebodzina po raz pierwszy zdecydowały się na wprowadzenie do serca miasta wież kwiatowych H2000 oraz trzypoziomowych konstrukcji na lampy – W600, które pozwalają na ukwiecenie nawet miejsc bez podłoża ani swobodnego dostępu do bieżącej wody.

wieże kwiatowe ukwiecenie miasta świebodzin 24

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Od tego momentu włodarze Świebodzina rok do roku ukwiecają rynek i jego najbliższe okolice. W tym roku ich wybór padł na surfinię w purpurowym odcieniu, urozmaiconą zielonymi liśćmi ipomei. Tegorocznego lata, podobnie jak i w poprzednich, zieleń miejska towarzyszy przechodniom podczas spacerów bądź korzystania z ogródków letnich ustawionych wokół ratusza. W słoneczne dni miasto wygląda naprawdę imponująco!

wieże kwiatowe ukwiecenie miasta świebodzin 28

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kaskady wiszące pojawiły się na latarniach dookoła budynku ratusza, zaś stojące konstrukcje zdobią odchodzące od rynku uliczki. Barwne surfinie połączone z zieloną ipomeą, wyróżniające się na tle ratusza, stworzyły oryginalną aranżację przestrzeni miejskiej. Czy to właśnie kwiaty, obok słynnego pomnika oraz ławeczki Czesława Niemena, staną się jedną z wizytówek Świebodzina? Z pewnością już się nią stały!

Kliknij, by zobaczyć więcej ujęć ukwieconego Świebodzina:

Podoba Ci się ukwiecenie Świebodzina? Zagłosuj na to miasto w plebiscycie Terra Flower Power
i zdobądź nagrody gwarantowane dla siebie

baner miasto szablon 2018 świebodzin


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz