Miejsce na wiszące kwietniki z tworzyw sztucznych. Jak je wybrać?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiszące kwietniki z tworzyw sztucznych montowane na latarniach i słupach to rozwiązanie, które coraz częściej można zauważyć zarówno w polskich, jak i europejskich miastach. Co sprawia, że dają one aż tak spektakularny efekt? Oto przepis na piękne ukwiecanie dowolnej przestrzeni:

Wiszące kwietniki AtechJak ukwiecić pokryty brukiem plac, w jaki sposób uświetnić nowoczesny skwer? Czy w pełnym drzew parku może być jeszcze bardziej zielono? Oczywiście, że tak! Najciekawsze sposoby na wprowadzenie roślinności do przestrzeni zdradzamy w najnowszej broszurze na temat wiszących kwietników marki Atech! Kliknij, by pobrać bezpłatnie

Deptak w centrum – Miejska dżungla

Pokryta płytą chodnikową powierzchnia sprzyja spacerom, jednak ogranicza możliwość wprowadzenia kwiatów, a ich brak obniża walory estetyczne okolicy. Duża ilość cienia lub znaczne nasłonecznienie nie sprzyjają naturalnie rosnącym kwiatom – czy to oznacza ostateczny brak zieleni? Jak w tym przypadku sprawdzić się mogą wiszące kwietniki?

wiszące kwietniki atech

źródło: www.atech-pl.eu

wiszace kwietniki atech szczawno

źródło: www.atech-pl.eu

Skwer na uboczu – wiszące kwietniki i tajemniczy ogród

Mniej eksponowane skwery również mogą, a nawet powinny rozkwitnąć! Walory estetyczne ukwiecenia przestrzeni docenią nie tylko stali mieszkańcy okolicy, ale przechodnie i goście. To dobra inwestycja także dla miejscowości, które przyjmują letników na wakacyjny wypoczynek. Przyjemnie jest zatrzymać się na wypoczynek w tak ukwieconym mieście.

kwietniki na lampy Jiflor

źródło: www.atech-pl.eu

 

Rozległy rynek – Przestrzeń dla zieleni

Niemal każde polskie miasto może pochwalić się rynkiem. Najczęściej to właśnie tutaj znajduje się ratusz i inne budynki administracyjne – to serce i wizytówka okolicy, która niezależnie od wielkości i stanu zachowania, może, a nawet powinna być ukwiecana. Jak tego dokonać?

Rośliny w wiszących kwietnikach Jiflor bądź misach Sifu można umieszczać tam, gdzie nie ma warunków dla nasadzeń w gruncie. Czasami to właśnie one stanowią jedyny barwny element przełamujący monotonię wyłożonej brukiem, chodnikiem czy kostką powierzchni rynku. Ich dodatkowym atutem jest obecność wkładki uprawnej – poręcznej misy, w której można zawczasu przygotować nasadzenia. Dzięki temu zmiana ukwiecenia już w docelowym miejscu wymaga jedynie wymiany wewnętrznego pojemnika, a cały proces zajmuje zaledwie około minuty. Tylko tyle potrzeba, aby w okolicy pojawiły się zupełnie nowe, w pełni rozwinięte roślinne dekoracje.

 

wiszące kwietniki atech

źródło: www.atech-pl.eu

 

Miejski park –  wiszące kwietniki wprowadzą więcej zieleni

Parki to ostoje natury w pełnych betonu i szkła miastach. Rosłe drzewa, zadbane trawniki, mała architektura – to wszystko sprzyja relaksowi. A co gdyby w tych (i tak już) pełnych zieleni miejscach pojawiły się dodatkowe rośliny?

Ze względu na bogatą zieleń drzew i trawników, dodatkowe dekoracje warto wprowadzić tam, gdzie nie ma ich w naturalnym wydaniu – na latarnie. Wiszące misy Sifu oraz wiszące kwietniki montowane bezpośrednio do słupa lampy okazują się strzałem w dziesiątkę.

wiszace kwietniki atech swidnica

źródło: www.atech-pl.eu

 

Brukowany chodnik – Droga do natury

Chyba najbardziej typowy składnik naszych miast: chodnik. To tak modelowy, że wręcz niedostrzegany i uznawany za coś oczywistego element. A przecież sprawienie, by stał się piękną ozdobą miasta nie wymaga wiele zachodu!

Aby nie utrudniać komunikacji pieszych i nie ograniczać widoczności, dekoracje wprowadźmy tam, gdzie będą cieszyć oko w bezpieczny sposób. Wiszące kwietniki Jiflor mogą zostać zamontowane na słupie lata tarni, a stylowa misa Sifu – zwieszać się z dekoracyjnego wysięgnika bezpośrednio ponad głowami spacerowiczów.

wiszace kwietniki atech francja

źródło: www.atech-pl.eu

wkladka uprawna promocja


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz