Radość na Radosnej. Nagroda w plebiscycie Terra Flower Power upiększa wrocławskie osiedle

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

To wyjątkowe osiedle – choć tworzy je typowa architektura, to jednak alejki prezentują się zgoła niespotykanie. Wszystko dzięki panu Janowi Kowalowi, którego praca na rzecz osiedlowej zieleni zaowocowała, a raczej… zakwitła! Docenili to mieszkańcy, których głosy przesądziły o zajęciu drugiego miejsca w plebiscycie Terra Flower Power. Nagroda: wielka donica Gianto Sito właśnie dojechała na miejsce i wypełniła się roślinami.

terra-flower-power-donica-miejska-gianto-sito-wroclaw

@NaszePoludnie

Tajemniczy ogród… na miejskim osiedlu

Ogrodnik-samouk z wrocławskiego osiedla przy ulicy Radosnej od dekad dba o okoliczną zieleń. Za jego sprawą zwyczajne rabatki zmieniły się w prawdziwe dzieła sztuki – ukryte za słynnym „transatlantykiem” ogrody zachwycają, i to już nie tylko samych mieszkańców… Po sukcesie w plebiscycie Terra Flower Power o tym miejscu dowiedziała się cała Polska.

terra-flower-power-donica-miejska-gianto-sito-wroclaw

@NaszePoludnie

Trzy tysiące ‘lajków’ dla Wrocławia

To właśnie oni zdecydowali o zgłoszeniu prac pana Jana do minionej edycji plebiscytu Terra Flower Power. Zdjęcia z bajkowych wręcz skwerów osiedla spotkały się z ogromnym uznaniem, które wyrażono przez 3235 ‘lajków’. Wrocławska kandydatura była o krok od nagrody głównej, a walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Ostatecznie wrocławskie osiedle zajęło drugie miejsce, zdobywając tym samym wielką donicę Gianto Sito wraz z ukwieceniem.

-donica-miejska-gianto-sito-wroclaw

@NaszePoludnie

Donica miejska pełna słońca

„Słoneczna” wielka donica Gianto Sito została obsadzona trawami ozdobnymi, a główny akcent dekoracyjny stanowi sosna górska „Pumilio”. Jesteśmy pewni, że nowy nabytek okaże się nie tylko piękną dekoracją, ale również sprawdzi się jako dodatkowy mebel – wszak poszerzony rant pojemnika to najprawdziwsza ławka, na której mieszkańcy mogą wypoczywać pośród zieleni.

Flower Power jakiego jeszcze nie było

Za nami plebiscyt, jakiego nie było. Tym razem za wysokie miejsce dla podium odpowiada przede wszystkim ogrodnik-samouk, który z własnej woli podjął się zmiany otaczającej przestrzeni na lepsze. Mamy nadzieję, że ta niezwykła postać stanie się inspiracją dla każdego z nas! Gratulujemy Panu Janowi Kowalowi, Mieszkańcom oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe – daliście niesamowity przykład tego, jak wiele może zdziałać lokalna społeczność i… Niecierpliwie czekamy na kolejne dzieła – wszak sezon kwitnienia już trwa!

donica-miejska-gianto-sito-wroclaw

@NaszePoludnie

Za przekazanie zdjęć serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz