Ukwiecenie miasta: wiszące kaskady czy kwietniki Jiflor?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dopasowanie dekoracji montowanych na latarniach do otaczającej je architektury, wysokości i gabarytów lamp, a przede wszystkich do preferencji mieszkańców nie jest trudne! To samo zadanie: ukwiecenie miejskich lamp i słupów można z powodzeniem powierzyć dwóm rodzajom konstrukcji: wieżom kwiatowym lub kwietnikom Jiflor. Zobacz, które wybrać:

terra flower power bełchatów (4)Źródło: www.plebiscyt.inspirowaninatura.pl

Materiał

Wytrzymały, jednak elastyczny polietylen, czy twarda i solidna stal cynkowania ogniowo? Wybór materiału zależy od oczekiwanego efektu. Kwietnik na lampy Jiflor sprawdza się w przestrzeniach o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. Dla wyższych latarni, a także rozległych przestrzeni w nowoczesnym stylu stworzono wieże kwiatowe – rośliny w stalowej konstrukcji szybko „porastają” znaczny fragment latarni bez szkody dla jej powierzchni.

Wieluń Terra Flower PowerŹródło: www.atech-pl.eu

Nawadnianie

Wieża kwiatowa to chroniony patentem system otwartych pierścieni, który gwarantuje swobodne rozprzestrzenianie się wody dostarczonej z góry dekoracji. W podstawie dekoracji znajduje się zbiornik wodny, który dodatkowo usprawnia pielęgnację – w przypadku optymalnych warunków pogodowych jednorazowe podlewanie wystarcza nawet na kilka tygodni! W przypadku wiszących mis Jiflor dostarczanie wody jest równie bezproblemowe – w podstawie dekoracji także znajduje się dodatkowy zbiornik o pojemności 10 litrów, w którym kumuluje się woda, przekazywana do rośliny jedynie wówczas, gdy jest to niezbędne. Oba systemy posiadają specjalny korek spustowy – to właśnie tą droga uwalniany jest nadmiar wody, co ogranicza ryzyko gnicia.

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Efekt wizualny

Efekt wizualny, jaki tworzą roślinne dekoracje w przestrzeni miejskiej w dużej mierze zależy od tego, w jakim tempie rośliny osiągną maksimum swoich możliwości. Idealne warunki do rozwoju i maksymalna przestrzeń do rozrostu systemu korzeniowego gwarantują, że kwiaty nasadzone w wiszących wieżach kwiatowych w ekspresowym tempie rozrastają się, tworząc efekt roślinnej kuli. Z drugiej strony Kwietniki Jiflor marki Atech posiadają wkładkę uprawną Culture Tub, która umożliwia wymianę ukwiecenia bez konieczności demontażu kwietnika – zmiana dekoracji jeszcze nigdy nie była tak łatwa!

Kwietniki na lampy JiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Montaż

Bezpieczeństwo to podstawa! Niskiej jakości roślinne dekoracje montowane ponad powierzchnią chodników mogą przesuwać się lub wręcz spadać. Wszystko zależy od dopasowania i materiału, z którego wykonano mocowania. Zarówno wiszące wieże kwiatowe, jak i pojemniki Jiflor każdorazowo mocowane są za pomocą idealnie dopasowanych, solidnych zacisków – nigdy nie znikną z miejsca przeznaczenia w niekontrolowany sposób.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.kompleksowausluga.pl

Kliknij, by pobrać porównanie wiszących wież kwiatowych i kwietników Jiflor w formacie .pdf

 

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz