Duże donice i rośliny na taras

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

zdjęcie główne: www.zielonebalkony.pl

Nowoczesne tarasy stają się przedłużeniem salonów – to nie miejsce dla nudnych leżaków! Stopniowo wypełniają się one eleganckimi podłożami z egzotycznego drewna, zyskują stylowe zadaszenia z aluminium czy poliwęglanu. Pojawiają się również duże donice – współczesne modele, które przeszły drogę od pojemników na rośliny aż do dekoracji dopełniającej stylu całego tarasu.

autor: www.zielonebalkony.pl

 

Taras, czy to stanowiący element piętra, czy też znajdujący się w przyziemiu, to już obowiązkowy element każdego nowobudowanego domu, a niekiedy nawet budynków użyteczności publicznej. Nierzadko ich powierzchnia przewyższa wręcz metraż salonu! Wszystko to sprawia, że tarasy stają się bardzo ważnym elementem nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych – ich aranżacja okazuje się równie istotna, co wystrój sypialni lub kuchenna zabudowa.

autor: www.zielonebalkony.pl

 

Dobór odpowiednich dekoracji w przyszłości sprawi, że czas spędzony na tarasie będzie naprawdę niezapomniany. Liczy się również element natury. Co prawda trudno o nasadzenia dużych roślin bezpośrednio na tarasie, to jednak tradycyjnie już do tych przestrzeni powinny trafiać duże donice. Nowoczesne modele sprawdzą się nawet w przypadku niezadaszonych tarasów – nie zaszkodzi im zmienna temperatura, opady deszczu, a nawet śniegu. Model o kształcie pokaźnej misy, Plane Ring Lux, nie musi być magazynowany wewnątrz na czas jesieni i zimy – ta duża donica jest w stanie pomieścić duże ilości sadzonek, a tym samym wprowadzić na taras tak pożądany naturalny akcent.

autor: www.zielonebalkony.pl

 

Szczególną popularnością cieszą się strzeliste, puszyste trawy ozdobne – świetnie zaprezentują się na tarasach przy minimalistycznych budynkach, które wymagają niekiedy przełamania ich surowej formy. Który gatunek wybrać? To trudny wybór, który pozostawiamy indywidualnym upodobaniom – więcej na temat traw ozdobnych pisaliśmy już między innymi w tym wpisie – klik.

autor: www.zielonebalkony.pl

Dodaj komentarz

2 × dwa =