Pomysł na trawy ozdobne w donicach na tarasie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

zdjęcie główne: www.zielonebalkony.pl

Nowoczesne tarasy stają się przedłużeniem salonów – to nie miejsce dla nudnych leżaków! Stopniowo wypełniają się one eleganckimi podłożami z egzotycznego drewna, zyskują stylowe zadaszenia z aluminium czy poliwęglanu. Tak wykończona przestrzeń to świetna baza dla designerskich rozwiązań. Ciekawe meble wypoczynkowe to już standard, jednak w parze z nimi mogą iść oryginalne donice. Gdy nie ogranicza Cię wielkość, wybór nietuzinkowych modeli jest wprost nieograniczony. Zobacz nasz pomysł na trawy ozdobne w donicach na tarasie.

trawy-ozdobne-na-taras
autor: www.zielonebalkony.pl

Taras – zewnętrzny salon

Taras, czy to stanowiący element piętra, czy też znajdujący się w przyziemiu, to już obowiązkowy element każdego nowo wybudowanego domu, a niekiedy nawet budynków użyteczności publicznej. Nierzadko ich powierzchnia przewyższa wręcz metraż salonu! Wszystko to sprawia, że tarasy stają się bardzo ważnym elementem nowoczesnych domów czy mieszkań – odpowiednio urządzona zewnętrzna przestrzeń okazuje się równie istotna, co wystrój sypialni lub kuchenna zabudowa. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z naszym tekstem o aranżacji tarasu.

designerska-donica-na-zewnatrz
autor: www.zielonebalkony.pl

Pomysł na trawy ozdobne w donicach na tarasie

Dobór odpowiednich dekoracji w przyszłości sprawi, że czas spędzony na tarasie będzie naprawdę niezapomniany. Liczy się również element natury. Dzięki donicom zewnętrznym wprowadzenie na taras roślinności jest łatwiejsze niż może się wydawać, szczególnie kiedy do dyspozycji masz dużą przestrzeń.

W przypadku tego projektu miejsca było pod dostatkiem, dlatego można było poszaleć. Na tarasie pojawiły dwie, niezwykle oryginalne donice wykonane z polietylenu. Co sprawia, że model w kształcie pokaźnej misy, Plane Ring Lux, nie musi być magazynowany wewnątrz na czas jesieni i zimy. Zastosowany materiał nie tylko sprawia, że pojemnik jest niezwykle odporny na czynniki zewnętrzne, ale dodatkowo nawet pomimo znacznych gabarytów waży stosunkowo niedużo. Jednak ich główną zaletą jest niecodzienna forma. Donice na tarasie do złudzenia przypominają duży, głęboki talerz. Dzięki temu prezentują się niezwykle oryginalnie, są w stanie pomieścić duże ilości sadzonek, a w dodatku na ich krawędziach można usiąść. Idealnie dobrany kolor do mebli wypoczynkowych oraz pozostałych donic tarasowych daje doskonały efekt.

Wisienką na torcie są posadzone w donicach trawy ozdobne. Ciekawa kompozycja składająca się z wysokich kęp miskanta chińskiego i rozmieszczonych dookoła dominanty turzyc japońskich 'Ice dance’. Podłoże zostało przykryte korą, która prezentuje się niezwykle estetycznie, a dodatkowo przyczynia się do wolniejszego odparowywania wody. Ukryte na powierzchni lampy ogrodowe sprawiają, że całość robi wrażenie również po zmroku.

trawy ozdobne w donicach na tarasie
autor: www.zielonebalkony.pl

Jakie trawy do donic na taras?

Szczególną popularnością cieszą się strzeliste, puszyste trawy ozdobne – świetnie zaprezentują się na tarasach przy minimalistycznych budynkach, które wymagają niekiedy przełamania ich surowej formy. Zaliczają się do nich trawy miskanty, rozplenice japońskie czy trawy pampasowe. Który gatunek wybrać? To trudny wybór, który pozostawiamy indywidualnym upodobaniom. Jeśli nie wiesz, na jakie trawy ozdobne w donicach na tarasie się zdecydować, koniecznie sprawdź nasz wpis poświęcony tym gatunkom roślin lub zobacz inne realizacje – Września, Świnoujście.

donice-z-polietylenu
autor: www.zielonebalkony.pl

Nowoczesny taras z designerskimi donicami

Posadzone trawy ozdobne w donicach na tarasie mogą całkowicie odmienić zewnętrzną przestrzeń. Aby osiągnąć wyjątkowy efekt, dobrze jest nie tylko zwrócić uwagę na odpowiedni dobór roślin, ale także wielkość, kształt i materiał, z jakiego wykonane są pojemniki. Trwałe, pasujące do pozostałych elementów na tarasie, a przede wszystkim świetnie prezentujące się będą ozdobą przez wiele lat.

Jeśli spodobały Ci się oryginalne donice Plane Ring Lux przejdź na stronę www.terraform.pl, by dowiedzieć się o nich więcej.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz