Jak pielęgnować rośliny będąc na urlopie?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Domowa uprawa roślin to obecnie bardzo popularne hobby, które przyciąga coraz więcej Polek i Polaków. Z zamiłowaniem i pasją czytamy książki ogrodnicze, słuchamy porad florystów, zaglądamy na blogi tematyczne. Wszystko po to, by nasze rośliny prezentowały się najlepiej, by za opiekę, poświęcony czas i trud włożony w ich pielęgnację, odwdzięczyły się pięknym widokiem, kojącym nasze zmysły po ciężkich dniach pracy. Jednak jak się o nie zatroszczyć w momencie, gdy udajemy się na dłuższe wakacje?

Pielęgnacja roślin – wymagające zadanie

Rośliny do optymalnego wzrostu potrzebują naszej ciągłej uwagi i obserwacji ich stanu. Oczywiście są gatunki, których pielęgnacja ogranicza się do podlewania niewielką ilością wody raz na kilka-kilkanaście dni (np. większość sukulentów, różne gatunki draceny, zamiokulkas zamiolistny czy zielistka). Jednak większość kwiatów doniczkowych ma zdecydowanie większe wymagania pielęgnacyjne. Najważniejszym czynnikiem, decydującym o dobrej kondycji rośliny, jest regularne jej nawadnianie. Pod względem zapotrzebowania na wodę, rośliny nie różnią się praktycznie niczym od zwierząt, w tym od nas – ludzi. To priorytetowa potrzeba, którą musimy regularnie zaspokajać, by cieszyć się ich pięknem jak najdłużej, również w momencie wyjazdu. Tylko jak podlewać rośliny, kiedy nie ma nas w domu? Powierzyć to zadanie sąsiadom, przyjacielowi, rodzicom? A może rezygnować z wyczekiwanego urlopu? Nie musicie decydować się na tak drastyczne kroki! Wystarczy postawić na donice ze specjalnie opracowanym systemem nawadniania All-in-1, zapewniającym ciągły dostęp do wody i niezbędnych składników mineralnych.

 

System nawadniania – jak to działa?

All-in-1 to innowacyjny system, opracowany z myślą o miłośnikach zieleni, którym brakuje na co dzień czasu, lub zwyczajnie zapominają o regularnym nawadnianiu roślin. Całość opiera się o zasadę pochłaniania i oddawania wody w odpowiednim momencie do gleby. W skład zestawu wchodzą żwir, wkładka oraz miernik wody. Wkładka zawiera specjalne otwory, dzięki którym woda gromadząca się zgodnie z siłami grawitacji w dolnej części pojemnika, może swobodnie przenikać do wyższych sfer. Dzieje się to dzięki absorbującemu działaniu żwiru, zlokalizowanego nad wkładką – ziarenka o właściwościach higroskopijnych pochłaniają wodę na bieżąco, by w odpowiednim momencie „oddać” ją systemowi korzeniowemu. W ten sposób to roślina decyduje, ile i kiedy dostarcza sobie wody, zgodnie z jej aktualnym zapotrzebowaniem. Zamontowany miernik sygnalizuje moment, w którym powinnyśmy uzupełnić wodę w systemie.

 

 

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące montażu znajdują się w przejrzystej instrukcji obsługi. Aby cieszyć się całym spektrum korzyści, wystarczy umieścić wkładkę na dnie donicy, przymocować do niej miernik wody, zasypać dół donicy żwirem, a następnie obsadzić wybraną rośliną, dopełniając całość glebą. I gotowe!

 

System nawadniania – do jakich donic?

System All-in-1 to zestaw dedykowany donicom holenderskiego producenta Elho: Diamond Round, Diamond Round High oraz Milano Diamond. To trzy wersje stylowych i eleganckich donic, które wyróżnia nie tylko unikatowy system nawadniania, ale również wygląd oraz trwałe materiały. Wszystkie wykonane są z odpornego polietylenu. To nowoczesny surowiec, który łączy w sobie przeciwne, do tej pory niemożliwe do pogodzenia, cechy: lekkość oraz wytrzymałość mechaniczną. Dzięki temu donice polietylenowe to pojemniki na długie lata, łatwe w użytkowaniu i wspaniale prezentujące się w niemal każdym otoczeniu.

Podsumowując, wiemy już, że nie trzeba rezygnować z urlopu na rzecz dobrej kondycji ulubionych roślin doniczkowych. Wystarczy zaopatrzyć się w pojemniki z systemem nawadniania All-in-1, by mieć pewność, że nasze kwiaty mają zapewnioną najlepszą z możliwych pielęgnację. Jeśli się pospieszycie, zdążycie skorzystać z promocji jeszcze przed wakacjami – przeceniliśmy wiele donic aż o 30% – a zaoszczędzone pieniądze wydacie na mniejsze i większe przyjemności podczas urlopu. Udanych i zielonych wojaży!

 

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz