Ukwiecenie miasta – tajemnica sukcesu ze Szprotawy

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Szprotawa położona jest w Lubuskiem, w powiecie żagańskim, około 50 km od stolicy województwa, Zielonej Góry. Od granicy z Niemcami miasto dzieli niespełna 60 km.

wieże kwiatowe kwietniki kaskadowe terra szprotawa h1200 7

Szprotawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ze względu na dwie rzeki, Szprotawę i Bóbr, które przepływają przez Szprotawę, miasto bywa nazywane Małą Wenecją. Równie ciekawie prezentuje się centrum, tutaj znajduje się prawdziwy ewenement w skali kraju: ratusz z XIV wieku o dwóch wieżach, z których wschodnia na dodatek jest nieco krzywa. Z tego samego okresu pochodzą mury obronne, zachowane fragmentarycznie, ale niewątpliwie warte odwiedzenia.

wieże kwiatowe kwietniki kaskadowe terra szprotawa h1200 5

Szprotawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Stare Miasto w Szprotawie to perełka zabytkowej architektury: dawny układ ulic zachował się to niemalże w 100%, a niebanalny, renesansowy ratusz dodatkowo dopełnia szczególnego charakteru okolicy.

wieże kwiatowe kwietniki kaskadowe terra szprotawa h1200 1

Szprotawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wyzwanie – co stanowiło kłopot?

Rynek w Szprotawie to zabytkowa, pokryta brukiem przestrzeń, w której trudno o naturalnie występująca glebę. Brak dostępu do podłoża uniemożliwił wprowadzenie roślin, wskutek czego Stare Miasto było pozbawione indywidualnego wyrazu i zostało niemalże całkowicie zdominowane przez szarość.

Rozwiązanie – jak zwalczono problem?

Rozwiązaniem problemu szarości w Szprotawskim Starym Mieście okazały się wieże kwiatowe H1200, umożliwiające ciekawe ukwiecenie miejsc, w których trudno o naturalne podłoże. Dobrym ich uzupełnieniem były wiszące modele W600 montowane na latarniach, które pozwoliły przenieść kwiatową dekorację również ponad powierzchnię chodników. Wraz z efektownym ukwieceniem w żywych kolorach Szprotawa zyskała atrakcyjny element wyróżniający centrum, które od tego momentu stało się cenną wizytówką całego miasta.

wieże kwiatowe kwietniki kaskadowe terra szprotawa h1200 3

Szprotawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Korzyści – co zyskało miasto?

W 2012 tuż pod osobliwym ratuszem zakwitły kaskadowe konstrukcje kwietnikowe model H1200, które stworzyły atrakcyjny kontrast na tle elewacji budynku. Dla dopełnienia aranżacji, ukwiecono również latarnie znajdujące się w sercu miasta – kwietniki wiszące W600 pozwoliły ozdobić przestrzeń ponad chodnikami, dodatkowo podnosząc atrakcyjność Starego Miasta w Szprotawie.

wieże kwiatowe kwietniki kaskadowe terra szprotawa h1200 4

Szprotawa | źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz