Jak działają ample kwiatowe?

Jak działają ample kwiatowe?

Wiszące kwietniki miejskie, znane również jako ample kwiatowe, przypominają pokrytą bujnymi roślinami kulę. Co jednak stoi za tak imponującym efektem?

kwietniki miejskie terra (7)Foto: www.wiezekwiatowe.pl

Jaki jest sekret tego, że montowana na latarniach dekoracja jest tak popularnym rozwiązaniem w aranżowaniu polskich miast?

Zagospodarowanie miejsc bez natury

Konieczność zapewnienia komfortowej komunikacji sprawia, że współczesna przestrzeń miejska najczęściej jawi się często jako pokryta betonem, pozbawiona natury pustynia. Eliminacja rabat i murawy sprawia, że wprowadzenie kwiatów staje się niemal niemożliwe – a ich obecność jest przecież tak pożądana przez mieszkańców! Aby załagodzić surowość miejskiej architektury, warto postawić na ukwiecenie ponad poziomem chodników: ample kwiatowe są montowane na latarniach i słupach, gdzie tworzą efekt kolorowej kuli.

kwietniki miejskie terra (1)Foto: www.wiezekwiatowe.pl

Montaż na latarni

Nie każda miejska latarnia zachwyca estetyką i nie każdy plac gwarantuje przestrzeń dla naturalnie rosnących kwiatów… ale każdy z nich wyposażony jest w latarnie. Możliwość montażu na lampach sprawia, że ample kwiatowe pozwalają wyeliminować problem braku natury w problematycznych przestrzeniach. To również ciekawy sposób na to, by zasłonić mniej atrakcyjne fragmenty miejskich lamp. Co ważne, stalowa konstrukcja jest odporna na rdzę, a solidne mocowanie i budowa dedykowana dla specyficznej infrastruktury sprawia, że podwieszana dekoracja nie jest zagrożeniem dla przechodniów.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraFoto: www.wiezekwiatowe.pl

Opatentowana Kaskadowa budowa

Najlepsze rozwiązania należy chronić, by nie zostały skopiowane przez nieuczciwych producentów. Właśnie dlatego ample kwiatowe Terra opatrzono szeregiem patentów, które gwarantują najwyższą jakość wykonania i zapewniają doskonały efekt dekoracyjny. Tym, co wyróżnia wiszące kwietniki jest ich pierścieniowa budowa: kolejne elementy dekoracji tworzą kaskadę o otwartym przekroju i zróżnicowanych poziomach, które po ukwieceniu gwarantują efekt pokrytej kwiatami kuli.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraFoto: www.wiezekwiatowe.pl

Podlewanie i rozwój

Imponująca dekoracja jest rezultatem doskonałych warunków, w jakich wzrastają kwiaty. Tak innowacyjna budowa to duża powierzchnia wzrostu dla systemu korzeniowego: mogą one rozrastać się w dowolnych kierunkach. Otwarta struktura sprawia również, że dostarczana do kwietnika woda rozprzestrzenia się swobodnie, przyczyniając się do doskonałej kondycji roślin.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraFoto: www.wiezekwiatowe.pl

Godni naśladowania

O tym, jak działają ample kwiatowe w praktyce, przekonało się już wiele polskich miast: przykład ciekawego zagospodarowania latarni dały już takie miejscowości jak: Świebodzin, Zielona Góra, Złotoryja, Trzebnica, Pabianice. Sezon wiosenny za pasem, czas więc, by do grona pięknie ukwieconych dołączyły kolejne miasta!

Kompleksowa Usługa Zielona GóraFoto: www.wiezekwiatowe.pl

wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleFoto: www.wiezekwiatowe.pl

Świebodzin wiszące konstrukcje kwietnikowe, ampleFoto: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie terra (12)Foto: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie Terra GostyńFoto: www.wiezekwiatowe.pl

WadowiceFoto: www.wiezekwiatowe.pl

Oświęcim
Foto: Piotr Wilk

kwietniki miejskie terra (8)Foto: www.wiezekwiatowe.pl

Dodaj komentarz