Trzy sposoby na jeszcze piękniejszą przestrzeń

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W Twoim Mieście brakuje miejsca dla rabat nasadzonych w glebie? Nie rezygnuj z kwiatowych dekoracji! Przenieś je na wyższy poziom i do stworzenia dekoracji wykorzystaj latarnie. Wybierając spośród trzech modeli, możesz stworzyć ukwiecenie jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb swojego Miasta:

Wiszący kwietnik W600/3 – Roślinna kula

Ukwiecone trzypoziomowe kwietniki wyróżniają się formą zbliżoną do kuli. Wszystko za sprawą kaskadowej budowy, która sprawia, że nasadzone w nich kwiaty z czasem formują barwną kopułę. Dzięki pierścieniowej budowie rośliny mają maksimum miejsca dla rozwoju korzeni, a przepływ wody jest niczym nie ograniczony – to gwarancja naprawdę bujnych kwiatów! Ten model jest od ponad dwóch dekad spotykany w całej Polsce, a nawet Europie – o jego ogromnej popularności świadczą wyjątkowo piękne ujęcia z Pabianic, Trzebnicy, Złotoryi czy Wrocławia.

wiszące wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta świebodzin 6

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszący kwietnik W600/2 – Mniej znaczy więcej

Na niewielkiej przestrzeni tego wiszącego kwietnika można zgromadzić maksymalnie dużą liczbę sadzonek. Już 35 młodych roślin pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt wizualny, i to przy mniejszych nakładach finansowych. To skuteczne narzędzie do ukwiecania latarni, szczególnie w przestrzeniach pozbawionych podłoża w gruncie – tak jak w centrum Kórnika, gdzie znajduje się efektowna, minimalistyczna fontanna, która wymagała stworzenia kwiatowej oprawy. Nowoczesne fontanny miejskie, podobnie jak ta w mieście Białej Damy, często stają się integralną częścią podłoża. Aby nie zakłócać tego harmonijnego podłoża, kwiatowe dekoracje warto przenieść na wyższy poziom – w tym przypadku na latarniach.

wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta kwietniki

Kórnik | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiszący kwietnik W600/1 – Kwiatowa misa

Jednopoziomowy wiszący kwietnik daje mnóstwo korzyści: to gwarancja pięknie ukwieconych latarni, a na dodatek niepowtarzalny efekt kolorowej misy ponad głowami przechodniów. Nasadzone w niej kwiaty mają najlepsze warunki do rozwoju i w krótkim czasie tworzą barwne kompozycje również w miejscach bez naturalnego podłoża. Szczególnie dobrze sprawdzają się w ciasnych uliczkach i miejscach o większym natężeniu ruchu – pieszych i pojazdów, takich jak parkingi samochodowe, które wcale nie muszą być pozbawione natury! Aby nie zajmować przestrzeni chodnika, warto wybrać dla nich wiszące kwietniki, tak jak w pięknym, turystycznym mieście Angra do Heroísmo, położonym na portugalskiej wyspie Terceira (czytaj więcej na ten temat tutaj – klik).

ukwiecenie miasta terra group 11 w600

Angra do Heroísmo | autor: Paulo Mendonca

Efekt bez względu na miejsce

Bardzo ważnym aspektem w przypadku ukwiecania miast jest bezpieczeństwo. Dekoracje nie mogą być wyłącznie estetyczne, ale przede wszystkim: nie mogą przyczyniać się do żadnych wypadków! Właśnie z tego powodu wszystkie wiszące kwietniki mają mocowania dopasowane do każdego rodzaju słupa. Dzięki temu mogą trafić na dowolną latarnię, bez względu na jej kształt. Dekoracje zawsze pozostaną na swoim miejscu, zapewniając przechodniom nie tylko piękne otoczenie, ale również bezpieczeństwo.

zobacz, jak wiszące kwietniki odmieniają polskie miasta!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz