Była donica kwiatowa, będzie świąteczna dekoracja!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
…i to w zaledwie kilka chwil. Jak to możliwe? Zajrzyjmy do Swarzędza, by poznać tajemnicę niezwykłych, ale za to bardzo efektownych bożonarodzeniowych kompozycji.

Ulice Swarzędza, miasta w województwie wielkopolskim, zdobią wielkie, kolorowe donice Gianto. Te barwne pojemniki świetnie sprawdzają się w sezonie letnim, dodając okolicy nie lada uroku. Co jednak począć z nimi jesienią i zimą, czyli w momencie, gdy nie sposób obsadzić ich popularnymi roślinami ozdobnymi? Nic straconego!

Swarzędz | źródło: www.terrachristmas.pl

Rozwiązanie, jakie wybrano w Swarzędzu, pozwala odpowiedzieć na wiele potrzeb jednocześnie:

Po 1: przechowanie donic miejskich

Co prawda donice Gianto wykonano z opornego na wahania temperatury polietylenu, jednak samotne pojemniki, bez nasadzeń, nie prezentują się tak dobrze jak w sezonie wiosenno-letnim. Ich transport do magazynów, gdzie mogą „przeczekać” najchłodniejsze miesiące, może okazać się problematyczny. Jednak donice wcale nie muszą znikać z ulic! Wystarczy przykryć je specjalną, ażurową kopułą lub inspirowanym kształtem choinki stożkiem, by w kilkanaście minut uzyskać świąteczne dekoracje. Mocowane do podłoża za pomocą kotew lekkie nakładki nie znikną z miejsca przeznaczenia nawet przy silnych opadach deszczu, śniegu, a nawet wobec mocnych podmuchów zimowego wiatru. To bezpieczne i efektowne rozwiązanie.

Swarzędz | źródło: www.terrachristmas.pl

Po 2: świąteczna dekoracja

„Okrycie” donic ażurowymi nakładkami pozwala szybko uzyskać piękną miejską dekorację. Te zwiewne, lekkie konstrukcje mogą zostać dodatkowo udekorowane bombkami i/lub łańcuchami świetlnymi. Po zmroku ażurowe elementy nikną w ciemnościach, a pierwsze skrzypce zaczynają grać nastrojowe światełka – czy to nie magiczny widok?

Swarzędz | źródło: www.terrachristmas.pl

Po 3: oszczędność płynąca z wielofunkcyjności

Nie od dziś wiadomo, że rozwiązania łączące ze sobą kilka funkcji pozwalają na największe oszczędności. Tak właśnie jest z ażurowymi nakładkami z kolekcji TerraChristmas oraz donicami miejskimi Gianto. Dekoracje pozwalają zagospodarować miasto przez cały rok – od wiosny, gdy donice wypełniają się pierwszymi kwiatami, poprzez lato, jesień, aż do zimy – gdy szybko i łatwo zmieniają się w piękne elementy świąteczne. W ten sposób włodarze Swarzędza nie muszą inwestować w dodatkowe sezonowe ozdoby i oszczędzają miejsce magazynowe.

Swarzędz | źródło: www.terrachristmas.pl

Dodaj komentarz

dwadzieścia − 16 =