5 pomysłów na oświetlenie ogrodu

1 czerwca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zbliża się lato, a wraz z nim nadchodzą wieczory spędzane na powietrzu. Zobacz, w jaki sposób umilić sobie leniuchowanie na łonie natury, a jednocześnie ciekawie oświetlić ogród:

lampa cubrick nunoniŹródło: www.nunoni.pl

Paleta możliwości oświetlenia ogrodu jest ogromna. Od klasycznych pochodni, aż po nowoczesne lampy o fantazyjnych kształtach. Wybór jest niczym nieograniczony, jednak pamiętaj, że elektryczne oświetlenie ogrodowe musi być opatrzone certyfikatami gwarantującymi szczelność – tylko urządzenia z symbolem IP65 mogą być bezpiecznie używane na zewnątrz.

lampa nunoni moon (1)Źródło: www.nunoni.pl

  1. Podświetlane kostki

Lampy ogrodowe nie muszą mieć konwencjonalnych kształtów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w roli zewnętrznego oświetlenia wykorzystać sześciokąty z polietylenu. Ze względu na wygodę użytkowania lampa, a zarazem siedzisko i stół Cubrick sprawdzi się podczas leniuchowania na powietrzu: jego obsługa nie wymaga nawet ruszania się z wygodnego leżaka: zamiast tego zmień kolor jego podświetlenia za pomocą pilota zdalnego sterowania. Te podświetlane kostki sprawią, że poczujesz się w swoim ogrodzie niczym Alicja w Krainie Czarów. W takim towarzystwie ciepłe letnie wieczory staną się bajeczne…

lampa cubrick nunoniŹródło: www.nunoni.pl

  1. Księżycowe lampy

Aby mieć księżycowy klimat w ogrodzie nie trzeba czekać do kolejnej pełni. Lampa Moon w kształcie kuli skutecznie go zastąpi! Dodatkową przewagę nad naszym naturalnym satelitą tworzy możliwość podświetlenia w najróżniejszych kolorach i sterowanie za pomocą zdalnego pilota. Jeśli zestawisz ze sobą kilka lamp Moon, stworzysz namiastkę magicznego kosmosu we własnym ogrodzie…

lampa nunoni moon  (1)Źródło: www.nunoni.pl

  1. Świecące donice

Nikogo nie dziwi obecność pojemników na kwiaty w ogrodzie. Są typowym elementem wystroju, ale warto wykorzystać je również w roli oświetlenia. Podświetlane donice mogą być źródłem światła i kreować przyjemny nastrój podczas letnich wieczorów na powietrzu.

Donice Podświetlane X-Pot TerraFormŹródło: www.terraform.pl

  1. Świąteczne łańcuchy

Wykorzystaj świąteczne dekoracje również w letnim sezonie! Mając najzwyklejsze łańcuchy choinkowe z odpowiednią klasą szczelności możesz przekształcić drzewa w lśniące dekoracje. To świetny pomysł na rozświetlenie dachu altany i innych miejsc, gdzie nie sposób ustawić klasycznych lamp.

 oświetlenie tarasu elhoŹródło: www.makeithome.pl

  1. Pochodnie i świece

Dawniej ogień był używany do ochrony przed zwierzętami, dziś stał się ciekawym elementem dekoracyjnym ogrodu. Subtelny blask, jaki dają pochodnie lub świece sprzyja romantycznym chwilom na łonie natury. Pochodnie dają ogromne możliwości: mogą być rozstawione wzdłuż ogrodowych ścieżek lub eksponować altanę, okolice grilla. Nowością na rynku są pochodnie elektryczne, zasilane prądem lub solarne, które działają dzięki energii słonecznej. Aby pobudzić nie tylko zmysł wzroku, ale również powonienie, warto wlać do pojemnika pochodni olejki zapachowe, które wprowadzą do ogrodu wakacyjny zapach.

blomusŹródło: www.wnetrzeiogrod.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!