Jak wybrać donicę dla świątecznej choinki?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Wybierając naturalne bożonarodzeniowe drzewko, postawmy na okaz w donicy – nie tylko zachowa igliwie i aromat przez całe święta, ale też w przyszłości stanie się ozdobą ogrodu lub balkonu. Roślina w pojemniku to skuteczny sposób na stworzenie eleganckiej kompozycji i szczególnego klimatu, którego tak oczekujemy w święta…

choinka-w-donicy-6poprawkaŹródło: www.terraform.pl

To oczywiste, że kupno naturalnej, ciętej choinki nie jest rozwiązaniem opłacalnym. Obumierające stopniowo drzewko szybko straci igliwie, a jego urok szybko zaniknie. Nie musi tak być, ponieważ „choinka” może zostać nasadzona w pojemniku – wystarczy jedynie dobrać odpowiedni model.

Aby pielęgnacja żywego drzewka nie pochłaniała cennego czasu, warto przekazać to zadanie specjalistom. Minimalistyczne donice Elho zostały stworzone po to, by móc zająć się tym, co naprawdę ważne, a Boże Narodzenie upłynęło w eleganckiej oprawie.

Wystarczy wybrać pojemnik o klasycznej formie – model Round o okrągłej podstawie stabilnie utrzyma drzewko, a po świętach umożliwi łatwe przeniesienie rośliny w dowolne miejsce – również na zewnątrz. Brak nadmiernych dodatków sprawia, że donice nie odwracają uwagi od głównej dekoracji. Dobierając model o odpowiednim kolorze, można jednak w ciekawy sposób dopełnić kompozycji – musztardowy akcent w świątecznym otoczeniu? Czemu nie!

choinka-w-donicy-4Źródło: www.terraform.pl

Innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem jest donica Round wypełniona po brzegi okrągłymi bombkami – tak powstanie ciekawy odpowiednik choinki lub po prostu element świątecznej aranżacji domu.

donica round TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Z kolei choinka nasadzona w pojemnikach z systemem nawadniania to najlepsza opcja dla osób, które w natłoku świątecznych obowiązków nie mogą sobie pozwolić na systematyczną pielęgnację drzewka. Funkcjonalne donice Brussels Diamond High wyposażono w system podwójnego dna, w którym magazynowa jest woda – wystarczy podlać donicę jednokrotnie, by drzewko mogło korzystać z rezerwy w zbiorniku przez długi czas, bez potrzeby kontrolowania go. Donice z podwójnym dnem są również bardzo stabilne – z nimi święta upłyną w atmosferze spokoju i bez obaw o to, że dekoracja przewróci się.

donica brussels diamond roundŹródło: www.terraform.pl

A może uczynić z donicy dodatkową dekorację wnętrza? Minimalizm i harmonia są w cenie: rezygnując z nadmiaru ozdób na samej choince, warto przełamać jednostajną kompozycje atrakcyjnym akcentem na pojemniku. Podświetlane donice są doskonałym do tego narzędziem: ciepłe światło, jakie emitują tworzy we wnętrzu wprost bajeczny klimat – a to przecież najpiękniejsze, co niosą za sobą święta…

donica brussel diamond high TerraForm
Źródło: www.terraform.pl

Gdy już nastanie moment pożegnania się ze świąteczną dekoracją, drzewko może zostać szybko i łatwo usunięte z pojemnika, by następnie trafić do ogrodu lub… na balkon. Aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces, donice z kolekcji TerraForm wyposażono w system uprawny, z którym przesadzenie choinki zajmie jedynie kilka chwil.Wystarczy wyjąć roślinę wraz z wkładką w całości, bez bałaganu i wysiłku.

donica brussel diamond roundŹródło: www.terraform.pl

Donice Round oraz Brussels Diamond High to ciekawe rozwiązanie dla świątecznej aranżacji. Możliwość ekspresowej wymiany rośliny i system nawadniający drzewko są szczególnie istotne w gorącym okresie przedświątecznym, gdy każda zaoszczędzona chwila jest na wagę złota…

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz