O tym pamiętaj, zanim obsadzisz wieże kwiatowe

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Tych kilka drobiazgów może przesądzić o sukcesie późnowiosennej i letniej aranżacji przestrzeni publicznych. Zobacz, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem ukwiecania miasta, by ten proces przebiegł szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim: z doskonałym efektem, którego wszyscy wyczekują!

Wiosenne porządki

Wyczyść kwietniki kaskadowe – nawet te, które spędziły jesień oraz zimę w osłoniętych magazynach, wymagają lekkiego „odświeżenia”. Użyj myjki ciśnieniowej lub polegaj na tradycyjnych metodach: szczotka i woda zawsze pomogą. Z powierzchni kwietnika usuń kurz, błoto, resztki gleby i inne zanieczyszczenia – tak przygotowana wieża kwiatowa odzyskuje gładką fakturę bez szpecących zabrudzeń, które mogłyby obniżyć jej walory estetyczne zanim kwiaty w pełni rozwiną się i pokryją stalowe elementy.

wieże kwiatowe terra cieplice ukwiecenie (5)

Cieplice | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zrób miejsce na nowe

Usuń „starą” glebę, o ile kwietniki nie zostały wcześniej opróżnione na czas jesienno-zimowego magazynowania. Wyeksploatowana po całym sezonie kwitnienia gleba nie gwarantuje dobrego efektu, dlatego należy zastąpić ją świeżym podłożem. Tym samym ograniczysz ryzyko przeniesienia ewentualnych chorób grzybiczych na nowe rośliny.

Kompleksowa Usługa Zielona Góra

źródło: www.kompleksowausluga.pl

Wybierz dodatkowe opcje

W razie konieczności zdecyduj o dodatkowych elementach: pierwsze nasadzenia to odpowiedni moment na montaż systemu nawadniającego. Opcjonalnie zdecyduj o mocowaniu do podłoża, które unieruchomi kwietnik kaskadowy w konkretnym miejscu, minimalizując ryzyko powstania szkód wynikających z aktów wandalizmu czy też silnych podmuchów wiatru.

ukwiecenie kamiennej góry wieże kwiatowe terra

Kamienna Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Oceń i uzupełnij braki

Przelicz wszystkie elementy, zgromadź w jednym miejscu wszystkie „luźne” śruby, płaskowniki, nakrętki. W razie konieczności: uzupełnij zestaw. Pamiętaj, że to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo użytkowania kwietnika. Szczególną uwagę zwróć na elementy mocujące kwietniki montowane na latarniach! Brakujące elementy trzeba koniecznie uzupełnić, by móc bezpiecznie podziwiać urok ukwieconej kaskady.Kompleksowa Usługa Zielona Góra

źródło: www.kompleksowausluga.pl

Sprawdź uszczelki

Upewnij się, że uszczelki nadal są elastyczne i mocne. Zniszczona osłona krawędzi kwietnika może nie spełnić swojej roli tak, jak jest to oczekiwane. Co gorsza, nieosłonięta krawędź to również zagrożenie dla przechodniów, a także ryzyko dla nasadzonych w kaskadzie kwiatów – obecność tego niewielkiego elementu przesądza o wielu aspektach!

Kompleksowa Usługa Zielona Góra

źródło: www.kompleksowausluga.pl

A może zamiast tego…

Powyższe zalecenia nie są nadmiernie uciążliwie do wykonania, jednak to dopiero pierwszy etap ukwiecania miasta. Do wykonania jest jeszcze kilka prac, w tym rozlokowanie kwietników w przestrzeni, dobór kwiatów, a następnie troskliwy nadzór nad ich rozwojem i ostatecznie: montaż dekoracji. Dla jeszcze lepszego efektu, osiągniętego bez nadmiernych nakładów czasu i finansów, zadanie to warto powierzyć specjalistom w ramach Kompleksowej Usługi Ukwiecenia, gdzie ogół prac wykonają w imieniu włodarzy miast „od A do Z” – ogrodnicy, architekci i montażyści – więcej na ten temat już niebawem!

wiszące wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta świebodzin (9)

Świebodzin | źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz