Z wizytą w Małej Moskwie, czyli wędrówka po kwitnącej Legnicy

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Legnica – z nią zawsze po drodze, głosi hasło tego dolnośląskiego miasta. Ze względu na piękne zabytki, ciekawą, multikulturową historię i otwartość włodarzy na zieleń miejską, której w mieście nie brak, warto ją jednak odwiedzić nie tylko „po drodze”. Zajrzyjmy!

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy 4

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Legnica to miejscowość położona w centrum województwa dolnośląskiego. Jej klimat zaliczany jest do najcieplejszych w Polsce – średnia roczna temperatura wynosi ponad 8,5°C, a ilość opadów – około 515 mm. Miasto odznacza się największą w skali kraju ilością dni słonecznych i jednym z najdłuższych okresów wegetacji roślin.

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Legnica, ze względu na swoje położenie w centrum Dolnego Śląska, to miasto głównie przemysłowe – to największy ośrodek miejski Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Poza tym jest również ważnym ośrodkiem turystycznym. Przyjezdnych do Legnicy przyciągają liczne zabytki architektury, m.in.: Zamek Piastowski, Katedra, Kościół Mariacki, baszty, kamienice, Akademia Rycerska, pochodzące z różnych okresów historycznych. Do ciekawostek należy zaliczyć dawną, potoczna nazwę miasta – określenie „Mała Moskwa” wywodzi się z czasów, gdy w mieście stacjonowały wojska Armii Radzieckiej, które na długo żyły obok rdzennych mieszkańców.

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Biorąc pod uwagę licznych turystów odwiedzających Legnicę, oraz warunki klimatyczne bardzo korzystne dla wegetacji roślin, konieczne było ukwiecenie centrum miasta. Z pomocą przyszły wieże kwiatowe.

Legnica posiada piękne zabytki w centrum, które jednak pozostawały w cieniu smutnych, szarych budynków. Ta zabudowa psuła wizerunek miasta, zniechęcała turystów do zwiedzania atrakcji architektonicznych i wprowadzała niezbyt pozytywny nastrój mieszkańców. Również w pobliskim mini parku, pomimo obecnych trawników i drzew, brakowało kolorowych elementów kwiatowych. Liczne latarnie obecne w parku, nieobsadzone żadnymi kwietnikami, wyglądały niczym szare, monotonne słupy. Miejsca te wymagały odświeżenia i podkreślenia bliskości z naturą.

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przy ukwiecaniu otoczenia Katedry i alei w parku, z pomocą przyszły kaskadowe kwietniki w dwóch różnych modelach: H700 i W600/3. Kwietniki H700 ustawiono wzdłuż chodnika nieopodal Katedry, co pozwoliło uzyskać efekt ciekawej, rzędowej kompozycji kwiatowej. Problemem w tym miejscu był brak dostępu do naturalnego podłoża, który ostatecznie udało się rozwiązać, dzięki unikalnej budowie kwietnika. Aleję w pobliskim parku ozdobiły liczne kwietniki W600/3, podkreślając pięknie charakter i wygląd latarni, na których zostały zawieszone.

wieże kwiatowe ukwiecenie legnicy

Legnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Całość prezentowała się kolorowo i z klasą – taki efekt końcowy został doceniony zarówno przez włodarzy, jak i mieszkańców Legnicy.

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz