Pomysł na ukwiecenie: surfinia w skrzynkach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Balkony, tarasy, barierki, płoty – mała miejska architektura nie jest wcale łatwa do ukwiecenia. W tych i innych problematycznych miejscach doskonałym rozwiązaniem mogą być skrzynki kwiatowe. Trochę podłoża, odpowiednie odmiany kwiatów i komplikacje znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

ukwiecenie grodziska mazowieckiego skrzynie kwiatowe wieże kwiatowe 4

Źródło: www.atech-pl.eu

Ta (nie)zwyczajna surfinia

Jednym z kwiatów, którego popularność z roku na rok wcale nie maleje, jest surfinia. Bujnie kwitnie, ładnie pachnie, najczęściej możemy ją zobaczyć w towarzystwie kwietników, donic i gazonów. Kolorów surfinii jest naprawdę sporo, włączając w to odmiany dwubarwne: różowe z białą obwódką czy białe z purpurowym środkiem.

terra flower power międzyrzecz 1
autor: Kazimierz Czułup

Surfinia, zwana też petunią ogrodową, wymaga regularnej pielęgnacji i odpowiedniego nawożenia, warto więc wykorzystać Terra Hydrogel Vit. Ogrodnicy polecają też usuwanie obumarłych kwiatów, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą wpływać na kondycję rośliny. Surfinia konkuruje z pelargonią głównie za sprawą długiego okresu kwitnienia, który trwa od maja do listopada. Nie przepada za przesuszeniem ani przelaniem – jej pielęgnacja nie będzie więc trudna, o ile w podłużnych pojemnikach znajdzie się podwójne dno i kratka oddzielająca korzenie od wody. Żeby surfinia kwitła pięknie i długo, potrzeba zapewnić jej odpowiednią dawkę promieni słonecznych.

wieze kwiatowe ukwiecenie miasta międzyrzecz 1

Źródło: www.atech-pl.eu

Gdy zastosujemy się do tych zasad, surfinie będą cieszyć oczy praktycznie bez większego nadzoru.

Efektownie i szybko

W aranżacji przestrzeni publicznych szczególnie liczy się szybki i imponujący efekt. Najszybciej można zagospodarować barierki, poręcze czy niskie ścianki działowe, czyli te elementy architektury, które nie potrzebują dużych nakładów finansowych. Trafione pomysły? Podłużne skrzynki z polietylenu są strzałem w dziesiątkę. W Polsce dobrze sprawdzają się też wiszące kwietniki, które zamieniają niepozorne kwiaty w kolorową kulę z roślin.

międzyrzecz kompleksowa

Źródło: www.atech-pl.eu

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wąskie i ciasne balkony czy niewielkie przestrzenie miejskie też mogą cieszyć oko bujnymi kwiatami. Wystarczy, że skrzynki kwiatowe zostaną zamontowane nad gruntem. Nie trzeba się jednak głowić, w jaki sposób zapewnić małym i dużym przechodniom bezpieczeństwo. Francuskie skrzynki kwiatowe posiadają jedyny tak zaawansowany system mocowań, który zapewnia bezpieczne użytkowanie bez względu na okoliczności. To jednocześnie godzien zaufania system antykradzieżowy, który ogranicza ryzyko aktów wandalizmu niemal do zera.

Solidne mocowania sprawiają, że nie sposób usunąć skrzyni z docelowego miejsca, co pozwala je stosować m.in. na barierkach mostów oraz na przystankach autobusowych.

skrzynki kwiatowe atech holandia V580 (2)Źródło: www.atech-pl.eu

Miejsce dla surfinii

Bujnie kwitnące surfinie mogą rozrosnąć się w kolorową girlandę, dlatego trzeba zapewnić im odpowiednią ilość miejsca. Obsadzone nimi skrzynki kwiatowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest choć odrobina prywatności. To również sposób na ciekawe ukrycie mniej atrakcyjnych elementów otoczenia.

skrzynki kwiatowe atech moskwa a800 (3)Źródło: www.atech-pl.eu

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz