Wyprzedź wiosnę – stwórz domowy ogródek z warzywnikiem!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Chociaż pogoda za oknem zdradza bezlitośnie środek zimy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę „oszukać” swoje samopoczucie i już teraz zadbać o świeże zioła i warzywa w zasięgu ręki. Jak to zrobić?

warzywnik

Wystarczy tak niewiele!

Wszystkich miłośników-amatorów warzyw i ziół uspokajamy: nie musicie czekać aż do wiosny na pyszne, świeże warzywa! W zaciszu własnego domu, w środku zimy, można stworzyć idealne warunki dla wzrostu roślin uprawnych, takich jak pomidor, sałata, rzodkiew, papryka i różnego rodzaju zioła. Umożliwiają to przeróżne warzywniki, których konstrukcja zapewnia optymalne środowisko dla rozwoju warzyw. Przyjrzyjmy się im bliżej!

warzywnik dla domu xxl Large
Budowa warzywnika – jak to jest zrobione?

Warzywnik to jednocześnie prosta, a zarazem innowacyjna konstrukcja. Całość opiera się na zasadzie: maksimum korzyści przy minimalnym wkładzie. Niewielkie rozmiary warzywnika dają możliwość uprawy warzyw i ziół niemal w każdym mieszkaniu. Wystarczy odrobina wolnego miejsca, w miarę dobrze nasłonecznionego, i już można rozpocząć uprawę ulubionych roślin. Wysokość i głębokość komory warzywnika również nie jest bez znaczenia. Pierwsza cecha odpowiada za wygodę i ergonomię korzystania dla osoby obsługującej warzywnik. Druga natomiast ma przyczynić się do jak najbardziej optymalnych warunków dla samych roślin – powinny mieć odpowiednio dużo miejsca na system korzeniowy, jak i na późniejszy wzrost. Dodatkowym atutem warzywnika jest przykrywa, której regulowane otwory stanowią swego rodzaju regulatory mikroklimatu, wytwarzającego się w komorze w trakcie uprawy. Zabezpiecza ona również rośliny przed niechcianymi uszkodzeniami mechanicznymi.

warzywnik 1

Jak rozpocząć uprawę?

Wystarczy dobrej jakości ziemia, sadzonki lub nasiona wybranych gatunków warzyw lub ziół, odrobina czasu i chęci – i gotowe! W dosłownie kilka minut możemy stworzyć własny miniogródek, a po upływie kilku tygodni cieszyć się świeżymi warzywami każdego dnia, aż do momentu nadejścia wiosny. Wtedy uprawę możemy przenieść w bardziej naturalne miejsce, przesadzając rośliny do ziemi w ogrodzie. Jeśli nie dysponujecie typową „działką za domem”, bez obaw. Możecie kontynuować hodowlę w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Pamiętajcie tylko o regularnym podlewaniu, doglądaniu swoich roślinek, a z pewnością odwdzięczą się Wam pysznym smakiem i sporą dawką wartości odżywczych.

warzywnik dla domu 1 Large

warzywnik dla domu 4 Large

warzywnik dla domu 2 Large

Wytrzymałość przede wszystkim!

Inwestując swoje pieniądze w cokolwiek, zawsze chcemy mieć pewność, że nie będą to środki wyrzucone w błoto. W przypadku tego warzywnika z pewnością tak się nie stanie. Swoją trwałość zawdzięcza polietylenowi. Jest to tworzywo sztuczne, pochodzące z recyklingu, coraz popularniejsze przy produkcji różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku, dedykowanych dla domu i ogrodu. Tajemnica tkwi w specjalnym składzie: jest to ulepszona wersja tradycyjnego plastiku. Odporna na uszkodzenia, niekorzystne warunki pogodowe, zabrudzenia, a przy tym lekka i w pełni mobilna. Dzięki temu surowcowi warzywnik jest niezwykle trwałym produktem, który będzie służył okrągły rok, przez wiele sezonów.

Nie wspominając już o walorach edukacyjnych domowej uprawy warzyw z dziećmi! Zaproście je do wspólnej pracy i zabawy! Smacznego!

warzywnik dla domu xxl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz