Kochasz? Powiedz to… Kwiatem!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Roślinnych symboli miłości mamy pod dostatkiem. Dziś walentynki, więc postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej tym najbardziej popularnym… a także gatunkom niesłusznie zapomnianym.

Ponadczasowa róża

Prawdziwy klasyk, największy hit walentynek, uniwersalny i najskuteczniejszy prezent dla ukochanej kobiety. Niewielu wie, że poza różą w kolorze czerwonym, również błękitny kwiat może być dodatkiem do wyznania – oznacza wierność.

Co mówi czerwona róża? Kocham Cię!

kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)

Klasyczny tulipan

Drugi po czerwonej róży przebój walentynkowych bukietów. Dziś można znaleźć je w każdej kwiaciarni, hodować w przydomowym ogródku lub do uprawy wybrać donice kwiatowe. Dawniej tulipany były nie lada rarytasem: w XVI wieku za niektóre cebulki można było kupić kamienicę.

Co mówi tulipan? Cieszę się na Twój widok!

kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)

Kochająca… chryzantema

W Polsce jej wręczenie w dniu walentynek może być odebrane jako niemałe faux pas. Kojarzone są głównie ze smutkiem i żałobą, jednak ogólne znaczenie tych kwiatów jest zgoła odmienne. Czerwona chryzantema niesie ten sam przekaz co róża, różowa oznacza oddanie o złocista pamięć.

Co mówi chryzantema? Nie zapomnę Cię!

kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)

Zapomniany goździk

Powoli powraca do łask Polaków. Przez długi czas kojarzony był z epoką siermiężnego PRL-u i bukietami wręczanymi z okazji Dnia Kobiet, w czasach, gdy o walentynkach nikt nawet nie słyszał. Czerwony goździk oznacza pamięć, a biały kwiat, podobnie jak konwalia symbolizuje niewinność.

 Co mówi goździk? Moja miłość do Ciebie jest poważna!
kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)
Nieśmiała orchidea

Coś dla nieśmiałych. Ten delikatny, subtelny kwiat jest symbolem czystej, prawdziwej miłości. Obdarowując nią bliską osobę wyrażamy szacunek i podziw, a także wyrażamy skrywaną miłość. To stylowa i elegancka roślina, która wymaga szczególnej troski – nie sprawdzi się jako cięta wiązanka, dlatego wręczając go warto zadbać o odpowiednie donice kwiatowe.

Co mówi orchidea? Kocham Cię potajemnie!

Donica Elho Brussels Diamond Highwww.makeithome.pl

Skłonna do flirtów frezja

Nieco mnie popularna na terenie Polski, jednak za granicą stawiana jest tuż obok róż i tulipanów. Osoba obdarowana tą rośliną cieszy się naszym szacunkiem i uznaniem. Frezja jest również kwiatowym zaproszeniem do flirtu.

Co mówi frezja? Obdarz mnie miłością!

kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)

Niewinna konwalia

To odwieczny symbol delikatności i niewinności. Wręczona w walentynki będzie dowodem czystych uczuć i szacunku wobec drugiej osoby, a także potwierdzi uznanie wobec jej piękna.

Co mówi konwalia? Jesteś piękna!

kwiaty na walentynki mowa kwiatów (1)

zdjęcia: www.pixabay.com


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz