Wiosna w mieście: czas start!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Pierwsze dni wiosny to wyzwanie dla roślin w miejskich nasadzeniach: niskie temperatury, niewielka ilość promieni słonecznych nie zawsze pozwalają im na dobry start. Mimo tego w wielu miastach już w marcu pojawia się imponująca kwiatowa dekoracja z bratków, stokrotek lub tulipanów. Jak to możliwe?

Gdzie tkwi tajemnica?

To nie szczególne gatunki kwiatów, ale warunki, jakie im zapewniono, stoją za tak udanym efektem dekoracyjnym. W przestrzeni miejskiej sprawdzić się mogą „najzwyklejsze” bratki, te same, które zdobią prywatne ogrody i parapety. Sekret wiosennego ukwiecenia tkwi w podłożu, a właściwie w tworzących je komponentach: tradycyjna gleba ogrodnicza w połączeniu z hydrożelem to gotowa recepta na sukces!

kwietniki miejskie terra świnoujście 1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Idealna kompozycja

W okresie wczesnowiosennym to nie niedostatek wody, ale brak składników mineralnych może być największym zagrożeniem dla kwiatów: aby zapobiec ich obumieraniu, warto uzupełnić glebę o Terra Hydrogel Vit – ekologiczną mieszankę nawozową i odżywkę, która sprawdza się przy uprawie niemal każdej rośliny. Dzięki jej użyciu nasadzenia są bezpieczne, ponieważ skład preparatu jest całkowicie pozbawiony toksycznych substancji.  Zawarte w niej idealnie skomponowane składniki odżywcze są stopniowo przekazywane do systemu korzeniowego, gwarantując tym samym pełnię zdrowia dla roślin. W tym przypadku również liczy się aspekt dostarczania wody: Terra Hydrogel Vit jest w stanie gromadzić ją, a następnie przekazywać roślinom – to podwójna korzyść!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zdrowy sezon

Niewystarczająca ilość wody w glebie to kolejny, po niedoborze składników odżywczych, powód obumierania roślin. Straty wynikające z konieczności dodatkowej pielęgnacji lub wymiany sadzonek mogą stanowić duże obciążenie dla budżetu. Terra Hydrogel Aqua pozwala skutecznie zabezpieczyć się przed tym wydatkiem i zapewnić zdrową, bujną roślinność przez cały sezon wiosenno-letni, a nawet w okresie jesieni. Jeśli pierwsze wiosenne nasadzenia mają odbywać się w miejscach do tej pory nieużytkowanych, warto poprawić strukturę gleby i przygotować ją na obecność roślin – napowietrzając ją, poprawiając strukturę i wilgotność, zwiększa się szansę na udany efekt dekoracyjny w przyszłości. Wszystkie te aspekty można zrealizować, stosując Terra Hydrogel Aqua – w ten sposób wraz z wiosną rozkwitną nawet te miejsca, w których do tej pory trudno było o obecność kolorów i aromatu roślin.

wiosenne ukwiecenie kwietniki terra wadowiceŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz