Wiosenne nasadzenia – te miasta już wybrały!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Świnoujście, Trzebiatów, Zielona Góra, Wadowice, Gorzów Wielkopolski, a także niemieckie miasto Brandenburg an der Havel już od kilku lat decydują się na wiosenne nasadzenia. Tak dobry efekt nie byłby możliwy bez specjalistycznych kwietników i wyjątkowo odpornych roślin… czyli  bratków. To wszystko sprawia, że kolorowe dekoracje pojawiają się na deptakach i skwerach już w marcu!

Co łączy Wadowice, Świnoujście i Gorzów Wielkopolski? Pomimo odległego położenia na mapie Polski te trzy miasta są sobie bliskie za sprawą podobnego wiosennego ukwiecenia. W każdym z nich już w marcu pojawiają się kolorowe bratki i stokrotki, najczęściej w ściśle zaplanowanym, geometrycznym układzie.

Kwiatowe dekoracje na Placu Wolności

Zobacz, jak prezentowały się te miasta w poprzednich sezonach:

Bratki w donicy, stokrotki w kwietniku, czyli wiosenne dekoracje dla Twojego Miasta

Nazwa zobowiązuje! W Zielonej Górze wiosenne nasadzenia pojawiają się w ażurowych dekoracjach w kształcie wielkanocnej pisanki, rośliny są sadzone w donicach i kwietnikach ulokowanych w samym sercu Winnego Grodu. Ale to nie wszystko! Piękne ukwiecenia są kontynuowane przez cały rok…

Zobacz, jak prezentowało się ukwiecenie Zielonej Góry w 2018 roku:  (lub pobierz prezentację na ten temat w formacie .pdf – klik)

Bratki, stokrotki i kilka pisanek – wiosna w Zielonej Górze

W Trzebiatowie również postawiono na inspirujące, wiosenne kwiaty. Ulokowane w rynku kwietniki kaskadowe obsadzono różnokolorowymi bratkami, tworząc piękne pasy. Na samym szczycie każdej wieży – symbole świąt Wielkiej Nocy.

Zobacz, jak prezentował się Trzebiatów w wiosennym sezonie 2018:

Bratki, bukszpan i miejskie pisanki

W poszukiwaniu wiosennych inspiracji warto zajrzeć również poza granice kraju. Niemieckie miasto Brandenburg an der Havel ukwieciło dwumetrowe kwietniki bratkami, tworząc kompozycję podobną do tej, którą znamy chociażby z Trzebiatowa. Wniosek? Wszyscy, bez względu na pochodzenie, równie mocno wypatrujemy pierwszych symptomów wiosny!

Zobacz wiosenne ukwiecenie miasta Brandenburg an der Havel

Inny sposób na kwietnik


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz