Wiosenne nasadzenia – te miasta już wybrały!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Świnoujście, Trzebiatów, Zielona Góra, Wadowice, Gorzów Wielkopolski, a także niemieckie miasto Brandenburg an der Havel już od kilku lat decydują się na wiosenne nasadzenia. Tak dobry efekt nie byłby możliwy bez specjalistycznych kwietników i wyjątkowo odpornych roślin… czyli  bratków. To wszystko sprawia, że kolorowe dekoracje pojawiają się na deptakach i skwerach już w marcu!

Co łączy Wadowice, Świnoujście i Gorzów Wielkopolski? Pomimo odległego położenia na mapie Polski te trzy miasta są sobie bliskie za sprawą podobnego wiosennego ukwiecenia. W każdym z nich już w marcu pojawiają się kolorowe bratki i stokrotki, najczęściej w ściśle zaplanowanym, geometrycznym układzie.

Kwiatowe dekoracje na Placu Wolności

Zobacz, jak prezentowały się te miasta w poprzednich sezonach:

Bratki w donicy, stokrotki w kwietniku, czyli wiosenne dekoracje dla Twojego Miasta

Nazwa zobowiązuje! W Zielonej Górze wiosenne nasadzenia pojawiają się w ażurowych dekoracjach w kształcie wielkanocnej pisanki, rośliny są sadzone w donicach i kwietnikach ulokowanych w samym sercu Winnego Grodu. Ale to nie wszystko! Piękne ukwiecenia są kontynuowane przez cały rok…

Zobacz, jak prezentowało się ukwiecenie Zielonej Góry w 2018 roku:  (lub pobierz prezentację na ten temat w formacie .pdf – klik)

Bratki, stokrotki i kilka pisanek – wiosna w Zielonej Górze

W Trzebiatowie również postawiono na inspirujące, wiosenne kwiaty. Ulokowane w rynku kwietniki kaskadowe obsadzono różnokolorowymi bratkami, tworząc piękne pasy. Na samym szczycie każdej wieży – symbole świąt Wielkiej Nocy.

Zobacz, jak prezentował się Trzebiatów w wiosennym sezonie 2018:

Bratki, bukszpan i miejskie pisanki

W poszukiwaniu wiosennych inspiracji warto zajrzeć również poza granice kraju. Niemieckie miasto Brandenburg an der Havel ukwieciło dwumetrowe kwietniki bratkami, tworząc kompozycję podobną do tej, którą znamy chociażby z Trzebiatowa. Wniosek? Wszyscy, bez względu na pochodzenie, równie mocno wypatrujemy pierwszych symptomów wiosny!

Zobacz wiosenne ukwiecenie miasta Brandenburg an der Havel

Inny sposób na kwietnik


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz