Kwiatowe dekoracje na Placu Wolności

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Świnoujście to popularne miasto turystyczne, które stawia na promocję poprzez naturę. Co prawda sezon jeszcze się nie zaczął, jednak centrum już od dawna zachwyca urokiem. Kwietniki obsadzone drobnymi bratkami zdobią Plac Wolności od nastania wiosny i nadal, ku uciesze mieszkańców oraz gości, mają się doskonale.

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Od wiosny do lata

Pierwsze kwietniki obsadzone bratkiem trafiły do centrum Świnoujścia już wiosną i nawet teraz, po upływie kilku miesięcy, rośliny mają się doskonale. Estetyczna naturalna dekoracja składająca się z drobnych bratków to doskonały pomysł na okres przejściowy po zimie, gdy większość innych gatunków jeszcze nie kwitnie. Rośliny są wytrzymałe, wobec czego nie szkodzą im ostatnie przymrozki ani, jak w tym przypadku: szczególny nadmorski klimat i zasolone powietrze.

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kompromis na medal

Serce Świnoujścia to nowoczesny Plac Wolności, na którym mieszkańcy mogą spędzać czas i zrelaksować się. Pośród wygodnych leżanek ulokowano podłużne donice Intel, w których również znalazły się bratki, co pozwoliło uzyskać wrażenie harmonii i zgranej kompozycji: od powierzchni deptaka aż do miejsc wypoczynku.

donice miejskie terra świnoujście (7)Źródło: www.terraform.pl

Charakterystyczne zagospodarowanie przestrzeni to korzyści wynikające z funkcjonalnej infrastruktury, ale z drugiej strony: szarość, która łączy się z brakiem naturalnej zieleni. Osiągnięcie kompromisu nie było jednak trudne – donice oraz kwietniki miejskie Terra pozwoliły ożywić jednolitą przestrzeń placu, i to bez konieczności ingerowania w podłoże. Serce Świnoujścia jest nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i kolorowe, a więc przyjazne mieszkańcom oraz turystom.  Nie jest tajemnicą, że natura to najlepsza wizytówka, nie tylko dla miast turystycznych!

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W cieniu i słońcu

W Świnoujściu można znaleźć najlepszy dowód na wszechstronność bratków – obsadzone nimi Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe ulokowano na nasłonecznionym rynku oraz w zacienionej przestrzeni między kamienicami. Nawet w tak odmiennych lokalizacjach udało się uzyskać satysfakcjonującą dekorację: roślinie nie zaszkodziła ani ekspozycja na silne promienie słoneczne, ani nawet przebywanie w osłoniętej przestrzeni.

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Z każdym sezonem

Bratki nasadzone w donicach TerraForm oraz wieżach kwiatowych zdobiących centrum Świnoujścia mają się doskonale, jednak już niedługo ustąpią miejsca gatunkom kwitnącym latem. W ten sposób to nadmorskie uzdrowisko będzie zachwycać z każdym sezonem – wystarczy spojrzeć na efekt z poprzednich lat… I oby tak dalej!

donice miejskie terra świnoujście (7)Źródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz