Letnie ukwiecenia – garść najciekawszych inspiracji

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Letnie ukwiecenia ruszyły pełną parą – nie znaczy to jednak, że nie można już zająć się ich przygotowaniem, choćby od zera. Również w tym momencie możesz podjąć decyzję o zazielenieniu swojej okolicy – zobacz, jakie możliwości stoją przed Tobą i Twoim Miastem.

Pewnie już dobrze wiesz jak przygotować letnie ukwiecenia (a jeśli nie, podstaw dowiesz się stąd  – klik), zatem czas najwyższy przejść do czynów. Ale-ale… Jaki rodzaj kwiatów wybrać? Jaka kompozycja zaprezentuje się najlepiej zależnie od posiadanych narzędzi? Poniżej spieszymy z odpowiedzią i prezentujemy najciekawsze inspiracje, jakie udało nam się zobaczyć w europejskich miastach minionego lata. A może w tym sezonie w Twojej okolicy pojawią się inne, równie ciekawe dekoracje? Czekamy na sygnał!

Olsztyn Jurajski – letnie ukwiecenia i supertunia VISTA

W Olsztynie (woj. śląskie) już po raz kolejny wybrano kompozycję z surfinią – w sezonie 2020 mieszkańcy mogli podziwiać wieże kwiatowe z supertunią VISTA. To prawdziwa ogrodnicza nowość, która charakteryzuje się silnym pokrojem i odpornością na wpływ wiatru czy deszczu – kwiaty nie opadają i dużo dłużej zachowują swój kształt nawet przy silniejszych opadach.

Marktredwitz – paciorecznik w donicach miejskich

Wielkie donice miejskie wymagają naprawdę dużych roślin – jedną z nich jest paciorecznik, znany również jako kanna. Ta pokaźna bylina wytwarza piękną koronę liści i świetnie prezentuje się w towarzystwie pelargonii czy surfinii.

Bielsko-Biała – letnie ukwiecenia we wszystkich kolorach

Podstawa to kolor – z tego założenia wyszli włodarze Bielska-Białej, którzy w minionym sezonie wybrali barwny mix pelargonii oraz surfinii. Rośliny trafiły do stojących wież kwiatowych, wiszących kwietników oraz skrzyń kwiatowych montowanych m.in. na barierkach mostów.

 

Trzebnica – ponadczasowa pelargonia

Klasyka jest zawsze na czasie – najlepszy tego dowód znaleźliśmy w Trzebnicy. To właśnie tam pojawiły się wieże kwiatowe z pelargonią – najpopularniejszą od dekad roślin dla miejskich nasadzeń. Efekt? Jak zawsze świetny – to nigdy się nie nudzi!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz