Tak prezentowały się nasze miasta w tę Wielkanoc

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Jeszcze kilka tygodni temu na chodnikach i placach wielu polskich miast dominowały wielkanocne dekoracje, które obecnie stopniowo ustępują pola wiosennym ozdobom i pierwszym kwiatom. Zobaczmy kilka najciekawszych pomysłów na świąteczno-wiosenną przestrzeń publiczną:

Zielona Góra – na początku było jajo…

Już od kilku tygodni śledzimy zmiany, jakie wraz z wiosną zawitały do Zielonej Góry. Na początku pojawiły się zwiastujące Wielkanoc ażurowe jaja, które następnie otworzyły się, prezentując kwiatowe wnętrza. Koniec okresu świątecznego to jednak nie koniec zastosowań zwiewnych dekoracji, te bowiem sprawnie przekształciły się w piękne, kolorowe kwietniki!

zobacz, jak prezentowała się Zielona Góra w tę Wielkanoc:

Na początku było jajo…

 

Kórnik – sztuka wielkanocnego dekorowania miasta

Na kórnickim rynku, pod nieco przewrotną nazwą „Jaja w Kórniku” odbywa się wystawa plenerowa inspirowana Wielkanocą. Wielkie pisanki z kolekcji TerraEaster posłużyły tu za artystyczne płótno dla twórców, którzy uwiecznili na ich powierzchni kolorowe wzory.

zobacz, jak prezentował się Kórnik w tę Wielkanoc:

Sztuka wielkanocnego dekorowania miast, czyli Jaja w Kórniku

 

 

Września – regionalna pisanka, kolorowe donice i kura XX:

Plac przed Urzędem Miasta we Wrześni w tym roku uświetniła wielka pisanka z herbem miasta. Poza regionalnymi nawiązaniami nie zabrakło również tradycyjnych, kolorowych pisanek XXL z fiberglassu i… wież kwiatowych obsadzonych kolorowymi bratkami – to świetny pomysł na harmonijne przejście od świątecznych do wiosennych dekoracji. W centrum pojawiły się również dekoracyjne figury: wielkiego kosza ze święconką pilnowały… kolorowe kury 😉 Kolorowej, sezonowej oprawy nie zabrakło również na skwerze, na którym oko cieszą wielkie kolorowe donice Gianto.

zobacz, jak prezentowała się Września w tę Wielkanoc:

Świebodzin – kolorowe jajka i ażurowe pisanki

Świebodzin już od lat zachwyca wszystkich ciekawą dekoracją przestrzeni. Równie udanym przedsięwzięciem okazała się świąteczno-wiosenna aranżacja centrum. Pojawiły się symbole tradycyjnego zajączka, nie zabrakło kolorowych pisanek!

zobacz, jak prezentował się Świebodzin w tę Wielkanoc:

Trzebiatów – wielkie pisanki i kolorowe kwiaty

Mieszkańcy Trzebiatowa w tym roku mogli podziwiać dekoracje zarówno kwiatowe, jak i te o typowo wielkanocnym charakterze. Wielkie pisanki ozdobiły latarnie w centrum, a roślinne kompozycje w kwietnikach trafiły do serca miasta. To kolejny dowód na to, jak dobrym pomysłem na pierwsze nasadzenia są kolorowe bratki.

zobacz, jak prezentował się Trzebiatów w tę Wielkanoc:

Gorzów Wielkopolski – donice miejskie i bratki

Przewróciło się? Niech leży! Z tak „przewrotnego” założenia wyszli włodarze Gorzowa Wielkopolskiego, którzy już po raz kolejny zaaranżowali jeden z miejskich skwerów przy użyciu wielkich donic Gianto. Cóż niezwykłego w tym pomyśle? Wielkie pojemniki zostały wkopane w podłoże, a kwiaty nasadzono w nich tak, by sprawiały wrażenie „wylewających się” z nich. Jako dodatkowy element dekoracyjny, wokół donic ustawiono wieże kwiatowe z bratkami – efekt? Iście wiosenny!

zobacz, jak prezentował się Gorzów Wielkopolski w tę Wielkanoc:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz