Po co parkom miejskim donice?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Miejskie parki to oazy zieleni – natury nigdy za wiele, ale jednorodne otoczenie zawsze warto ożywić. Kolorowe donice pełne równie barwnych roślin ozdobnych to świetne, a na dodatek przyjazne miejskiej kasie rozwiązanie. Zajrzyjmy do Lubina i Milanówka, gdzie już można zobaczyć zdobiące parki pojemniki. 

Zieleń od zawsze działała kojąco na zmysły, a dla mieszkańców miast kontakt z nią ma wymiar wręcz terapeutyczny – na przykład w ramach tak zwanej hortiterapii, o której więcej tym wpisie – klik. Właśnie dlatego tak ważne jest zachowanie parków w dobrej kondycji. Zadbane trawniki, schludne rabaty, zdrowe drzewa i kolorowe kwiaty – to właśnie liczy się w nich najbardziej.

Milanówek_Gianto_Park

Milanówek | źródło: www.terraform.pl

Ważne są zarówno walory estetyczne, jak i ekonomiczne naturalnych dekoracji. Koszty utrzymania roślin można zredukować inwestując w donice miejskie, które pozwolą wprowadzić roślinność w dowolne miejsce bez konieczności tworzenia nowej rabaty. Co więcej, modele Gianto można łatwo przekształcić w świąteczną dekorację – wystarczy usunąć roślinność, a do podłoża zamocować nakładkę w kształcie choinki, urozmaiconą bombkami w dowolnym odcieniu i fakturze. W ten sposób minimalizuje się nie tylko koszty magazynowania donic, ale również ogranicza inwestycje na bożonarodzeniowe akcenty bez strat na ostatecznym efekcie – donice są na tyle wytrzymałe, że nie popękają nawet pod wpływem dużych mrozów.

donice gianto park lubin

Lubin | źródło: www.terraform.pl

Duże donice dobrze prezentują się na rozległych parkowych trawnikach, na których nie konkurują z innymi elementami okolicznej infrastruktury. Mogą w ten sposób stać się pojedynczym, eleganckim, naturalnym wyróżnikiem okolicy, dynamicznym, kolorowym elementem odcinającym się na tle jednolitej zieleni.

donice gianto lubin park

Lubin | źródło: www.terraform.pl

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by donice miejskie stały się elementem bardziej rozbudowanej kompozycji. Parki w Lubinie oraz Milanówku zostały zaaranżowane przy pomocy kilku różnokolorowych pojemników Gianto ulokowanych bezpośrednio na murawie. Pomysłów na lokalizację jest przecież mnóstwo: dekoracje mogą stać przy ławkach, rzeźbach, altanach. Równie wiele jest sposobów na ich ustawienie: symetrycznie lub całkiem przypadkowo, pojedynczo lub grupami. Jedynym ograniczeniem jest konieczność zachowania swobodnego przejścia dla spacerowiczów.

donice gianto lubin park

Lubin | źródło: www.terraform.pl

Ukwiecenie parku donicami to dobra inwestycja – kolor i zapach ma działanie terapeutyczne, może sprawić, że zabawa i wypoczynek będą dzięki nim znacznie przyjemniejsze. To także oszczędność, płynąca z całorocznej ekspozycji dekoracji i braku konieczności ich magazynowania.

Kliknij w miniatury, by zobaczyć więcej zdjęć ukwiecenia parku w Lubinie donicami Gianto:

Lubin | źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz