10 Fantastycznych Korzyści: Wielkoformatowe Donice w Przestrzeni Publicznej

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Nie od dziś miasta starają się zadowolić swoich mieszkańców dekoracjami miejskimi. Od wiosny do zimy możemy natknąć się na przeróżne ozdoby, od wież kwiatowych, kwietników na latarniach miejskich, ogrodów miejskich wypełnionych licznymi roślinami, donicami ustawionymi na rondach, po śnieżne ażurowe kule, wielkoformatowe bombki, choinki czy girlandy świetlne zimą.

Dziś postanowiliśmy skupić się na donicach, nie byle jakich, bo tych największych, które możecie spotkać w naszej ofercie. Są to donice wykonane z polietylenu, dostępne w licznych rozmiarach i kolorach. Do najbardziej popularnych modeli należy linia donic Gianto. Są to nasze filarowe produkty, ponieważ oferują wytrzymałość, łatwe zagospodarowanie przestrzeni oraz szeroki wachlarz kolorów. W skład kolekcji wchodzą donice Gianto Classic, Gianto Grande, Gianto Sito, Gianto Tablo oraz Gianto Grande. Jeśli jeszcze nie znacie tych modeli, możecie zajrzeć na naszą stronę, gdzie dowiecie się więcej szczegółowych informacji.

Przejdźmy jednak do meritum dzisiejszego tematu, czyli 10 najbardziej wartościowych zalet zagospodarowania przestrzeni naszymi donicami:

1. Estetyka i Urok

Wielkoformatowe donice dodają uroku i estetyki miejskim przestrzeniom, poprawiając ich wygląd i tworząc przyjemną atmosferę. Niektóre donice można wykorzystać nawet jako ławki, inne prawie jako stoły, ze względu na ich wysokość. Z pewnością mogą się świetnie sprawdzić jako dekoracja na eventy i wydarzenia miejskie, a później mogą służyć nawet jako baza do naszej świątecznej kolekcji!

2024 05 16 13h33 42

2. Elastyczność w Projektowaniu

Donice można łatwo przemieszczać, co pozwala na elastyczne aranżowanie przestrzeni miejskich zgodnie z aktualnymi potrzebami i sezonowymi zmianami. Przy wykorzystaniu wózka widłowego możemy z łatwością przewieźć nawet już zagospodarowaną donicę, w której rośnie nawet drzewo.

Ze względu na brak faktycznego zdjęcia z transportu prezentujemy poglądowa grafikę, aczkolwiek pamiętajmy, że nasze donice mają na dnie wyżłobienia umożliwiające transport bez palet!

3. Zielone Przestrzenie

Umożliwiają tworzenie zielonych stref w miejscach, gdzie tradycyjne nasadzenia nie są możliwe, np. na placach, chodnikach czy dachach. Ze względu na to, że od pewnego czasu istnieje betonowy trend (od którego różne kraje zaczynają powoli odchodzić), nie mamy często możliwości na roślinność – szczególnie wtedy nasze donice mogą odegrać kluczową rolę. Podczas gdy masowo wycinane są drzewa, posadźmy je w donicach!

donice miejskie z siedziskiem terraform gianto sito nesselwang 15

4. Ochrona i Wsparcie dla Zapylaczy

W miastach, gdzie naturalne łąki są coraz rzadsze, wielkoformatowe donice mogą stać się schronieniem dla pszczół i innych zapylaczy. Sadzenie w nich roślin miododajnych i kwitnących przez większość roku pomaga w tworzeniu małych, ale ważnych siedlisk, wspierając bioróżnorodność i zdrowie ekosystemu miejskiego.

5. Poprawa Jakości Powietrza

Rośliny w donicach pomagają w oczyszczaniu powietrza, absorbując zanieczyszczenia i zwiększając poziom tlenu. Każda roślina jest na wagę złota, szczególnie drzewa i krzewy, które są najlepszymi filtrami powietrza. Większa świadomość = więcej roślin.

wielkie donice gianto 20

6. Redukcja Hałasu

Rośliny w dużych donicach mogą działać jako naturalne bariery dźwiękowe, zmniejszając poziom hałasu w ruchliwych miejskich przestrzeniach. Oczywiście możemy budować kolejne plastikowe czy betonowe ściany, ale czy nie byłoby pięknie, gdyby zamiast nich, w już betonowej i tak przestrzeni, barierę tworzyły drzewa i rośliny? My jesteśmy na tak!

7. Łatwość Pielęgnacji

Donice umożliwiają łatwiejszą kontrolę warunków glebowych, co ułatwia pielęgnację roślin i zapewnia im lepsze warunki do wzrostu. Dodatkowo same donice również nie wymagają pracy, gdy się zabrudzą wystarczy je po prostu opłukać i wyszorować, dzięki gładkiemu wykończeniu.

kwiaty-w-labiszynie

8. Promocja Bioróżnorodności

Donice mogą być używane do sadzenia różnorodnych gatunków roślin, co sprzyja zwiększeniu bioróżnorodności w miejskim ekosystemie. Bioróżnorodność roślin w wielkoformatowych donicach zwiększa stabilność ekosystemu miejskiego i przyczynia się do estetyki przestrzeni publicznych. Zróżnicowane gatunki roślin wspierają zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców, tworząc bardziej zrównoważone środowisko miejskie.

9. Możliwość Tworzenia Tematycznych Aranżacji

Donice umożliwiają tworzenie tematycznych kompozycji roślinnych, np. sezonowych, świątecznych czy związanych z wydarzeniami kulturalnymi, co uatrakcyjnia miejską przestrzeń i przyciąga mieszkańców oraz turystów.

donice miejskie gianto ukwiecenie miasta terraform coswig niemcy 23

10. Promocja Ekologicznego Wizerunku Miasta

Inwestowanie w wielkoformatowe donice i roślinność sprawia, że miasto staje się bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Dzięki takim inicjatywom miasto może stać się przykładem dla innych, inspirując do wdrażania zrównoważonych rozwiązań i poprawiając swój wizerunek na arenie międzynarodowej.

Podsumowując, wielkoformatowe donice to nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny sposób na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Od zwiększenia bioróżnorodności, poprzez wsparcie dla zapylaczy, aż po możliwość tworzenia tematycznych aranżacji – donice te mają wiele zalet, które przyczyniają się do tworzenia bardziej zrównoważonych, pięknych i przyjaznych miejsc. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z naszą ofertą donic Gianto, serdecznie zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie więcej informacji oraz inspiracji do tworzenia wyjątkowych przestrzeni miejskich. https://terraform.pl/produkty/gianto

A jeśli chcecie poczytać więcej na temat donic i ich wykorzystania, odwiedźcie nasze artykuły poniżej!

Łączymy tradycję z nowoczesnością – donice Gianto

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz