Jak dbać o rośliny w skrzynkach?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Surfinia, pelargonia, bratek – te barwne kwiaty doskonale sprawdzają się w dekoracji miast, a także prywatnych balkonów czy tarasów. Zobacz, jak zapewnić roślinom najlepsze warunki… A sobie zagwarantować piękne widoki

Skrzynie dla roślin 

Wybierz skrzynki kwiatowe, które ułatwią pielęgnację roślin, a zapewnisz swojemu miastu piękną dekorację przy mniejszych nakładach pracy. Najlepszym rozwiązaniem są pojemniki z wkładką uprawną pozwalającą zmienić ukwiecenie bez demontowania całej skrzynki, szybko i bez bałaganu. Roślinna dekoracja ulokowana na barierce czy balkonie musi też być solidnie przytwierdzona do powierzchni, w przeciwnym razie nawet niewielki podmuch wiatru wystarczy, by ją zerwać. Warto pamiętać więc o wkładce uprawnej, solidnym mocowaniu i wytrzymałej powierzchni, która sprawi, że nie będziesz musiał inwestować w nowe skrzynki kwiatowe z każdym sezonem.

skrzynki kwiatowe atech A800Źródło: www.atech-pl.eu

Podłoże dla roślin w skrzyniach

Rośliny sezonowe w skrzynkach wymagają lekkiego, przepuszczalnego podłoża. Poziom gleby powinien sięgać około 2-3 cm poniżej krawędzi pojemnika. Większość roślin ozdobnych obficie kwitnie i szybko zdoła się wspiąć ponad jego powierzchnię, a następnie stworzy spływającą w dół kaskadę kwiatów.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200

Złotoryja | źródło: www.atech-pl.eu

Nawożenie roślin w skrzyniach

Pelargonia i surfinia, najczęściej wybierane do dekoracji przestrzeni miejskich, jak i prywatnych balkonów rośliny, muszą być systematycznie nawożone. Sposoby na zapewnienie im odpowiednich warunków są dwa: można wzbogacić zwykłą glebę odżywką TerraHydrogelVit, która w odpowiedniej ilości i czasie dostarczy roślinom optymalnej ilości substancji pokarmowych i wody. Innym, nieco mniej wygodnym rozwiązaniem są specjalne odżywki aplikowane do gleby w odstępach około 1 tygodnia.

ukwiecenie grodziska mazowieckiego skrzynie kwiatowe wieże kwiatowe 4

Grodzisk Mazowiecki | źródło: www.atech-pl.eu

W słońcu

Najbardziej słoneczne są zakątki ulokowane od południowej i południowo-zachodniej strony. Dla takich miejsc zalecane są gatunki dobrze znoszące upały, np. uczep, surfinia lub pelargonia. Rośliny te obficie kwitną, a do bujnego wzrostu potrzebują systematycznego nawadniania i optymalnej dawki składników odżywczych.

ukwiecenie grodziska mazowieckiego skrzynie kwiatowe wieże kwiatowe 5

Grodzisk Mazowiecki | źródło: www.atech-pl.eu

W cieniu

W cieniu najlepiej będą się czuły rośliny takie jak bluszcz, niecierpek, miodunka lub koleus, a nawet pelargonia – jednak nie da tak obfitych kwiatów, jak podczas ekspozycji na słońce. Jeśli planujesz dekorację w wietrznym miejscu, zrezygnuj z wysokich okazów i postaw na mniejsze rośliny: aksamitki lub smagliczkę. Wiosną pięknie „pokolorujesz” cieniste zakątki bratkiem.

wieże kwiatowe skrzynie kwiatowe terra group pułtusk

Pułtusk | źródło: www.atech-pl.eu

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz