Nowy sezon w ogrodzie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Nawet tak przyjazna zima jak tegoroczna nie oznacza rezygnacji z wiosennych prac porządkowych. Marzec to najlepsza pora na przywrócenie ogrodu do doskonałej kondycji.

donice Elho terraform.plŹródło: www.elho.com

Dni stają się dłuższe, a ilość światła słonecznego powoli pobudza ludzi do życia – jednak nie tylko nas: nowy sezon wegetacji rozpoczynają również rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące ogrody.

donice Elho Terraform.plŹródło: www.elho.com

Czasami jednak po długiej i mroźnej zimie musimy pomóc naszemu zieleńcowi odzyskać dawny blask. Prace rozpoczynamy od ustalenia planu działania i uzupełnienie ewentualnych braków w sprzęcie: kupujemy nowe donice kwiatowe, wybieramy odpowiednią glebę, narzędzia, środki czystości i ochrony roślin.

elho terraform.plŹródło: www.elho.com

Na dobry początek warto zadbać o to, co już mamy. Odświeżamy okna altan i meble ogrodowe, drobnej konserwacji wymagają również donice kwiatowe – jedynie w schludnych pojemnikach odpowiednio zaprezentujemy pierwsze wiosenne okazy.

Dekoracja balkonu Elho

Do wiosny warto przygotować również ogrodową glebę, najłatwiej jest ją odmłodzić poprzez tak zwaną wertykulację, czyli pionowe nacięcia, które pomogą usunąć martwe źdźbła. Aby ją spulchnić, wystarczy przekopać grządki w tradycyjny sposób, co pozwoli młodym roślinom swobodnie oddychać.

donice Elho Terraform.plŹródło: www.elho.com

Już teraz można zacząć przygotowania do lata! Do ziemi mogą już trafiać nasiona nagietków, słoneczników lub chabrów – wszystkich kwiatów, które chętnie zobaczymy w słoneczny dzień w naszym ogrodzie.

sunflower fieldŹródło: www.lansingwbu.blogspot.com

Po zimie warto również przewietrzyć szklarnie, by pozwoli zahartować sadzonki – szybko zrewanżują się one za opiekę dorodnymi owocami. Co prawda wczesny marzec nie jest najlepsza porą na poważne zabiegi pielęgnacyjne, jak usuwanie grubych gałęzi, jednak drobna pielęgnacja jest całkowicie wskazana.

donice Elho Terraform.plŹródło: www.elho.com

Właściciele oczek wodnych! Tuż po stopnieniu lodu przyjrzyjcie się swoim zbiornikom. Szybko usuńcie martwe rośliny, by skutecznie powstrzymać rozwój glonów i umożliwić lepszy wzrost dla młodych pędów.

donice Elho Terraform.plŹródło: www.elho.com

Wszystko gotowe? W takim razie pozostaje nam już tylko cieszyć się pięknym, wiosennym ogrodem!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz