Stylowa stal Corten

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pokryta rdzawą fakturą stal pozostawała w zapomnieniu przez kilkadziesiąt lat, ale obecnie jest materiałem, po który architekci i designerzy chętnie sięgają. Co jednak przyniosło elementom ze stali Corten taką popularność?

donice corten terraform (23)
Źródło: www.terraform.pl

Ta niezwykła stal znana jest pod wieloma określeniami. Znana jest jako Corten i cor-ten, a w wersji bardziej rodzimej brzmi ona jako korten lub po prostu: stal kortenowska. Jest wyjątkowo odporna na korozję i praktycznie chroni się sama, łatwo poddaje się obróbce, ale nie ugina się pod uszkodzeniami mechanicznymi – to doskonały pomysł na donice kwiatowe dla dowolnych otwartych przestrzeni.

Donica corten Lantina TerraForm
Źródło: www.terraform.pl

Fenomen stali Corten wywodzi się z jej surowej, industrialnej faktury o wszechstronnych zastosowaniach. To świetne rozwiązania dla nowoczesnych brył, doskonałe dopełnienie zabytkowej architektury, a także ciekawy element ogrodowej dekoracji. Wyrazista barwa i charakterystyczna porowata faktura nie wprowadza chaosu, ale wręcz przeciwnie – pozwala osiągnąć harmonię.

donice corten terraform (17)

Źródło: www.terraform.pl

Pojemniki z kolekcji TerraForm to ekstrawagancja w każdym calu. Te osobliwe nowoczesne donice sprawdzą się szczególnie na otwartych przestrzeniach miast i ogrodów, gdzie z powodzeniem stworzą niezwykły, industrialny wystrój. To skuteczne narzędzie do kreowania przestrzeni publicznych, które spotkać można w całej Europie i poza nią.

Ekstrawagancja może jednak przybrać dowolne formy. Aby aranżacja przestrzeni miejskiej była jeszcze bardziej udana, warto rozważyć różne propozycje: od klasycznych form, jakie przybrały okrągłe donice tarasowe Lantia i Manea, aż do sześciennych pojemników Rugo oraz Ronzo – doskonałych do kreowania wąskich ciągów komunikacyjnych.

110A9111 (Medium)

Źródło: www.terraform.pl

Donica corten Finea TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Co jeszcze sprawia, że donice ze stali Corten są tak dobrym rozwiązaniem do ukwiecania miast? Przede wszystkim ich wytrzymałość – nie wymagają konserwacji, a deszcz i wiatr dodatnio wpływają na ich niebanalny wygląd.

Donica corten Manea TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

To najlepszy i najmodniejszy sposób na to, by przekuć niesprzyjające warunki w atuty i wykorzystać je z korzyścią dla całej przestrzeni.

110A9334 (Medium)

Źródło: www.terraform.pl

Donica corten Rugo TerraForm
Źródło: www.terraform.pl

110A9296 (Medium)


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz