Najpiękniejsze miejskie bombki XXL – przegląd możliwości

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Banalne i nudne dekoracje świąteczne to już przeszłość! Już z tym sezonem warto rozpocząć nową erę kreatywnego dekorowania przestrzeni publicznej – gigantyczne, połyskujące bombki z kolekcji TerraChristmas doskonale się do tego nadają.

Piramidy z bombek coraz częściej spotykane są w polskich i europejskich miastach. Na kompozycję tego typu zdecydowało się między innymi Leszno, Milicz i Legnickie Pole, a za granicą – Neustadt bei Coburg. Finalny efekt w każdej z lokalizacji okazał się na tyle udany, że podobna dekoracja znalazła się również w Słubicach – wielkie, czerwone bombki z fiberglassu ułożone na symetrycznej „piramidzie” to widok, którego nie sposób przeoczyć!

świąteczne dekoracje miejskie terrachristmas bombki xxl słubice

Słubice | źródło: www.terrachristmas.pl

Milicz – Rudolf ma towarzystwo!

Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, szczególnie te nawiązujące do zaprzęgu świętego Mikołaja, to strzał w dziesiątkę, i to niezależnie od charakteru aranżowanej przestrzeni. Tym, co budzi szczególnie miłe skojarzenia, jest renifer Rudolf. W domowych warunkach świąteczne ozdoby często zaskakują oryginalnością i tym, jak świetnie oddają charakter mieszkańców. Indywidualny pomysł na bożonarodzeniową dekorację można z łatwością przenieść również do miast: wielkie bombki występują w podstawowej opcji w trzech tradycyjnych kolorach, jednak mogą zostać również dopasowane do konkretnych wymagań. Wystarczy dodać do nich nieco brokatu, a cała przestrzeń wprost zabłyśnie… Możliwość kombinacji kolorów, rozmiarów i sposobów wykończenia sprawia, że każda przestrzeń może mieć niepowtarzalną kompozycję – tak jak w Miliczu.

rudolf wielkie bombki świąteczne dekoracje dla miast

Milicz | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach z Milicza przeczytasz tutaj:

Świąteczne dekoracje w Miliczu

 
Słubice – piramida centrum miasta

Zwieszające się z drzew wielkie bombki z fiberglassu to nie jedyny element świątecznej dekoracji w Słubicach. Kolejne kule zostały „rozrzucone” w pozornym nieładzie poniżej podwieszonych elementów. Dzięki niewidocznemu, ukrytemu wewnątrz stelażowi, są one stabilnie zakotwiczone w jednym miejscu – nawet pomimo wrażenia swobodnego rozłożenia. Świąteczna kompozycja ze Słubic została zrealizowana na wielu poziomach, od dekoracji zawieszonej ponad głowami przechodniów, poprzez „rozrzucone” bombki, aż do imponującej piramidy i najważniejszego elementu: wielkiej miejskiej choinki. Czynnikiem spajającym całość są bombki XXL oraz ich piękny czerwony kolor – trudno o lepszy pomysł na święta!

świąteczne dekoracje miejskie terrachristmas bombki xxl słubice

Słubice | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach ze Słubic przeczytasz tutaj:

Świątecznie w Słubicach – bombki nie tylko na „choince”!

Leszno – niespodzianka na deptaku

Piramida ze świątecznych bombek  zdobi serce Leszna, a to dopiero początek atrakcji… Jak powstała ta niecodzienna kompozycja? Sekret nietypowej formy tkwi we wnętrzu: wielkie bombki zamocowano na specjalnym stelażu, który gwarantuje stabilność dekoracji. Kolejny atut świątecznej kompozycji z Leszna to jej solidność: bombki są wykonane z fiberglassu, gwarantującego najwyższą wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych, jak i uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy tylko zamocować je na stelażu, by mieć pewność, że dekoracja nigdy nie zmieni pierwotnej formy ani nie zniknie z miejsca przeznaczenia.

wiąteczne dekoracje miejskie terrachristmas leszno 4 1

Leszno | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach z Leszna przeczytasz tutaj:

Renifer w centrum Leszna!

Legnickie Pole – 3 kolory, spójny efekt

Piękne choinki to nie jedyny symbol świąt w Legnickim Polu. Włodarze miasteczka postawili na jeszcze bardziej rozbudowaną aranżację – przestrzeń zdobią nastrojowo połyskujące bombki w delikatnych odcieniach. To już kolejny sezon, gdy tak duże bombki z kolekcji TerraChristmas stały się podstawą do stworzenia świątecznego stroika w skali XXL: za pomocą specjalnego stelaża ułożono z nich piramidę, której wprost nie sposób nie zauważyć!

Legnickie Pole bombki xxl terrachristmas 4

Legnickie Pole | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach z Legnickiego Pola przeczytasz tutaj:

Wielkie bombki w małym mieście

Goeteborg – czerwony gigant

Brunnsparken to główny plac w szwedzkim Goeteborgu. W tak reprezentatywnym miejscu nie mogło zabraknąć świątecznych dekoracji. W tym sezonie po raz pierwszy mieszkańcy i goście odwiedzający miasto mogli zobaczyć wyjątkowe, wielkie bombki z kolekcji TerraChristmas w intensywnym, czerwonym kolorze – z pewnością rozgrzeją każdego, i to nawet w samym środku skandynawskiej zimy.

wielkie bombki geteborg 2

Goeteborg, Szwecja | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach z Goeteborga przeczytasz tutaj – klik

wielkie bombki terrachristmas estonia (Medium)

Nõo, Estonia | źródło: www.terrachristmas.pl

Trzebnica – biało-niebieskie kompozycje

Sukces bożonarodzeniowej aranżacji przestrzeni Trzebnicy wynika z funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. W okresie wiosenno-letnim miasto zdobiły bowiem wieże kwiatowe, które wraz z nastaniem zimy przekształciły się w bożonarodzeniowe choinki. W tym roku ponownie wykorzystano posiadane już kwietniki jako bazę dla świątecznych nakładek z kolekcji TerraChristmas. Oparte na stalowym szkielecie i pokryte syntetycznym igliwiem konstrukcje w całości okryły roślinne dekoracje, jednocześnie osłaniając je przed podmuchami wiatru, deszczem, śniegiem, a na dodatek: niwelując potrzebę ich transportu i magazynowania.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-2

Trzebnica | źródło: www.terrachristmas.pl

Dla spotęgowania efektu wizualnego świąteczne nakładki TerraChristmas wzbogacono o dodatkowe elementy: na zielonych gałązkach zawisły brokatowe bombki w odcieniach błękitu.

terrachristmas trzebnica swiateczne dekoracje 4

Trzebnica | źródło: www.terrachristmas.pl


Więcej o wielkich bombkach z Trzebnicy przeczytasz tutaj – klik

Przygotowania do świąt w Trzebnicy

 

 

Neustadt bei Coburg – ratusz w bomb(k)owej oprawie

Głęboka czerwień i szlachetne złoto – to połączenie, które od razu przywodzi na myśl klimat świąt Bożego Narodzenia. Nie bez powodu to właśnie takie kolory przybrały bombki XXL, jakie stanęły przed ratuszem w niemieckim mieście Neustadt bei Coburg. Klasyczna kombinacja odcieni to tylko jedna z wielu możliwości – klimatyczne ozdoby świąteczne dla miast występują bowiem w niemal wszystkich odcieniach, a ich zakres może być łatwo dopasowany nie tylko do świątecznej okazji, ale również i najbliższej architektury lub barw miejskiego herbu. Wielkie bombki X-Mas Ball gwarantują, że świąteczna iluminacja miasta zostanie odpowiednio wyeksponowana i skutecznie przekształci na co dzień zwyczajną okolicę w bajeczny świat Świętego Mikołaja.

bombki xxl terrachristmas świąteczne dekoracje miejskie (4)

Neustadt bei Coburg | źródło: www.terrachristmas.pl

Więcej o wielkich bombkach z Neustadt bei Coburg przeczytasz tutaj:

Bawarski ratusz w złocie i czerwieni

 
Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz