Świąteczne dekoracje w Miliczu

1 grudnia 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Milicz to urokliwe miasteczko w województwie dolnośląskim, które podobnie jak wiele innych polskich miejscowości zmaga się z szarością przestrzeni publicznych.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (1)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Milicz-w-Powiecie-Milickim

Zdominowane przez beton centrum, brak infrastruktury niezbędnej do stworzenia świątecznej dekoracji i konieczność zagospodarowania kwietników w okresie zimowym mogły oznaczać dla mieszkańców tylko jedno… Boże Narodzenie w mieście nie będzie takie radosne. Tak się jednak nie stało.

Miasto: Milicz

Województwo: dolnośląskie

Liczba mieszkańców: 11 964

Data realizacji: 26.11.2015

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (6)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Milicz-w-Powiecie-Milickim

problem

Miejski rynek w Miliczu jest zdominowany przez szarość rozległych chodników. Wskutek takiego zagospodarowania przestrzeni plac jest wysoce funkcjonalny, jednak pozbawiony elementów wprowadzających kolor i naturę. Brak podłoża to równocześnie brak wzrastających w gruncie drzew, klombów czy krzewów, które mogłyby ożywić rynek w okresie letnim, a zimą stać się podstawą do zbudowania świątecznej dekoracji. Aby ukwiecić centrum Milicza, zdecydowano się na wieże kwiatowe, które w sezonie 2015 zostały obsadzone purpurową i kremową surfinią. Dla uatrakcyjnienia efektu, a jednocześnie zamaskowania mankamentów miejskich latarni, je również ukwiecono.

Milicz
fot. Łukasz Gościniak

Piękny efekt wizualny utrzymywał się w Miliczu aż do jesieni, jednak gdy urok kwiatów przeminął, w mieście ponownie dało się dostrzec mankamenty zdominowanej przez szarość przestrzeni. Dodatkowym utrudnieniem okazała się konieczność demontowania, transportu oraz magazynowania kwietników w okresie zimowym. Wieże kwiatowe pozbawione ukwiecenia nie stanowiły ozdoby centralnego placu miasta.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (2)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Milicz-w-Powiecie-Milickim

rozwiazanie

Sposobem na zażegnanie szarości w centrum w okresie świątecznym okazała się kolekcja świątecznych dekoracji TerraChristmas. Wielkich rozmiarów bombki, nakładki na wieże kwiatowe oraz dekoracje ażurowe w kształcie gwiazd zawitały do miasta 26.11.2015.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (2)2Źródło: www.terrachristmas.pl

korzysci

Ze względu na łatwość montażu dekoracji z kolekcji TerraChristmas w Miliczu udało się osiągnąć natychmiastowy efekt. Metamorfozę można było jednak ocenić jeszcze na długo przed realizacją dzięki specjalnie przygotowanej na tę okazję wizualizacji.

Dodatkową korzyścią jest brak konieczności magazynowania wież kwiatowych w okresie zimowym. Kwietniki zostały zagospodarowane, a jednocześnie osłonięte przed działaniem zimowej aury dzięki dedykowanym nakładkom. W ten sposób Milicz nie poniósł dodatkowych wydatków związanych z magazynowaniem letnich dekoracji ani ich ponownym rozładunkiem wczesną wiosną. Wszystkie niezbędne do tego narzędzia będą bowiem w pełni gotowe do ekspozycji – wystarczy jedynie usunąć modułowe nakładki. Największą korzyścią jest efektowna przemiana miasta w świąteczną krainę, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy Milicza odczują magiczny klimat Bożego Narodzenia.

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (1)2Źródło: www.terrachristmas.pl

grafika milicz 1

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (4)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Milicz-w-Powiecie-Milickim

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (3)2Źródło: www.terrachristmas.pl

Dostawa dekoracji:

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (5)Źródło: www.terrachristmas.pl

Montaż:

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (3)Źródło: www.terrachristmas.pl

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (32)Źródło: www.terrachristmas.pl

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (23)Źródło: www.terrachristmas.pl

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (10)Źródło: www.terrachristmas.pl

Natychmiastowy efekt:

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (3)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Milicz-w-Powiecie-Milickim

świąteczne dekoracje terrachristmas milicz (4)2Źródło: www.terrachristmas.pl