Motywy roślinne w dekoracjach wnętrz – jakie wybrać?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Aranżacja mieszkania nie powinna ograniczać się wyłącznie do zakupu niezbędnych mebli, ale również dodatków, które nadają wnętrzu zupełnie innego charakteru. Od kilku lat bardzo popularnym trendem w wystroju mieszkań są motywy roślinne, które mogą przybierać różnorakie formy. Wybór odpowiednich dekoracji roślinnych zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań, a także od tego, jak dużym mieszkaniem dysponujemy. Jakie zatem motywy roślinne w dekoracjach wnętrz możemy wybrać?

Motywy roślinne w tekstyliach dekoracyjnych

Jednym z najczęściej wybieranych elementów aranżacji wnętrz, jeśli chodzi o tekstylia są poduszki dekoracyjne, a pisząc ściślej, poszewki dekoracyjne z roślinnymi motywami, które możemy znaleźć np. na stronie alena-firany.pl. Zazwyczaj przedstawiają one dosyć duże i wyraziste liście w zielonym kolorze, jednak możemy na nich znaleźć również kwiatowe motywy, które nie rzucają się jednak aż tak w oczy, jak właśnie liście. Idealnie sprawdzają się zarówno w sypialni ułożone na łóżku, jak i w salonie na kanapie.

Kolejnym ciekawym dodatkiem do naszych wnętrz z motywami roślinnymi mogą być zasłony, które idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu urban jungle. Aby jednak zdecydować się na zawieszenie takich zasłon najlepiej, jeśli przestrzeń nad oknem będzie stosunkowo duża, ponieważ tylko wtedy zasłon nie trzeba będzie marszczyć. Jest to o tyle istotne, ponieważ w przypadku zastosowania marszczenia roślinne wzory nie będą zbyt dobrze widoczne. Pozostając w tematyce domowych tekstyliów dekoracyjnych, nie możemy pominąć oczywiście firan, które również mogą zawierać roślinne motywy. Nie powinny one jednak być zbyt ciemne, ponieważ wówczas do pomieszczenia będzie docierała zbyt mała ilość naturalnego światła, przez co jego wnętrze stanie się z pewnością mało przytulne.

Roślinne motywy możemy również znaleźć na innych dekoracyjnych tekstyliach takich jak dywany, narzuty, a także koce oraz pościele. Ciekawym rozwiązaniem może być również postawienie w salonie, czy też w sypialni specjalnych parawanów z grafikami egzotycznych lub rodzimych roślin. Taki element dekoracyjny z pewnością będzie się dosyć ciekawie prezentował w szczególności zimą, czyli wtedy, gdy nie mamy możliwości obcowania z roślinami na łonie natury.

motywy-roslinne-poduszki-i-poszewki
Roślinne motywy możemy również znaleźć na innych dekoracyjnych tekstyliach takich jak dywany, narzuty, a także koce oraz pościele.

Motywy roślinne na ścianę

Roślinne motywy możemy znaleźć nie tylko na znajdujących się w domach tekstyliach dekoracyjnych, ale również na ścianach najczęściej w formie tapet, ale również ciekawych grafik oraz obrazów. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się ścienne fototapety z roślinnymi grafikami, które najczęściej zdobią jedną ze ścian, podczas gdy pozostałe pomalowane są na biały lub też inny jasny kolor. Takie rozwiązanie można z powodzeniem zastosować nie tylko w salonie, czy w sypialni, ale również w łazience, sprawiając, że nabierze ona zupełnie innego charakteru. Oczywiście wspomniane powyżej dodatki w postaci tapet, obrazków, a także tekstyliów dekoracyjnych warto również wzbogacić o żywe rośliny doniczkowe, które pomogą dopełnić całości aranżacji.

Artykuł sponsorowany


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz