Nekla w kwiatach… antracycie i limonce

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Właśnie tak (w dużym skrócie) można określić wiosenno-letni sezon w Nekli, mieście w województwie wielkopolskim. Kolorowe dekoracje sprawiły, że okolica odżyła!

Stosunkowo duży, otwarty rynek w Nekli został pokryty kostką brukową. To duża wygoda, a jednocześnie gwarancja estetycznego wyglądu, jednak… z tego samego względu w centrum miasta zabrakło roślinnych akcentów. Jak temu zaradzić, a jednocześnie nie pozbawiać okolicy eleganckiego, funkcjonalnego układu?

donice miejskie gianto kwietniki miejskie terra 76

Nekla | źródło: www.terraform.pl

Chcąc zaradzić problemowi szarości w tej wielkopolskiej miejscowości, włodarze zdecydowali o wprowadzeniu na jej ulice nowych roślinnych elementów – brak podłoża nie okazał się żadną przeszkodą! Sposobem na zaradzenie tej (pozornej) trudności okazały się wielkie donice Gianto. Dla dodatkowego efektu wybrano modele w kontrastowych odcieniach: soczystej limonki i głębokiego antracytu, w których pojawiły się bajecznie kolorowe sezonowe rośliny ozdobne.

donice miejskie gianto kwietniki miejskie terra 23

Nekla | źródło: www.terraform.pl

Te duże pojemniki na miejskie rośliny sprawdzają się dobrze w podobnych lokalizacjach całej polski i Europy, a wszystko za sprawą materiału, z którego je wykonano. Polietylen to udoskonalone tworzywo sztuczne, które jest lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważna informacja dla miłośników ekologii: donice Gianto mogą zostać poddane recyklingowi!

donice miejskie gianto kwietniki miejskie terra 10

Nekla | źródło: www.terraform.pl

To jednak nie koniec! Roślinne dekoracje pojawiły się nie tylko w samym centrum miasta, ale również w jego bocznych uliczkach.

Tego lata Nekla rozkwitła na dobre. Bajecznie kolorowe rośliny i donice miejskie w dość nietypowych odcieniach sprawiły, że miasto pokazało się w zupełnie nowej odsłonie. Natura ma wielką moc!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz