Pułtusk Najpiękniej Ukwieconym Miastem w Polsce!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power dobiegła końca. Od 1 do 21 sierpnia o miano Najpiękniej Ukwieconego Miasta w Polsce rywalizowały 84 miejscowości z całej Polski. Niemal od pierwszych chwil prowadził Pułtusk i nie oddał prowadzenia już do samego końca – 18 992 głosów to pewne zwycięstwo!

Zielona strona miasta

Plebiscyt powstał na blogu inspirowaninatura.pl, stworzonym po to, by promować ideę „zielonej strony miasta”. Aby wyłonić i nagrodzić miejscowości z najpiękniejszym ukwieceniem ulic i placów, autorzy bloga już po raz kolejny zorganizowali plebiscyt, nad którym patronat objęła firma Terra Group oraz sklep internetowy Make it Home. Konkurs przeprowadzony pod adresem  plebiscyt.inspirowaninatura.pl wzbudził ogromne zainteresowanie, a łączna liczba 84 979 oddanych przez Internautów głosów potwierdza, jak ważna jest zieleń we wspólnych przestrzeniach.

 terra flower power 2017

Zwycięzca mógł być tylko jeden

Od 3 lipca trwał etap zbierania zgłoszeń. Po miesiącu w szrankach stały już 84 miasta z całej Polski. Pośród uczestników znalazły się zarówno metropolie, jak i niewielkie miejscowości – każda z imponującą aranżacją swoich przestrzeni. Z  pierwszym dniem sierpnia ruszyło głosowanie, a ostatecznie, po zaciętej walce na podium znalazły się trzy najpiękniej ukwiecone miasta: Pułtusk (18 992 głosów), Strzelce Opolskie (16 955 głosów) oraz Świnoujście (16 078 głosów).

I miejsce – Pułtusk – 18 992 głosów

pultusk

II miejsce – Strzelce Opolskie – 16 955 głosów

strzelce opolskie terra flower power

III miejsce – Świnoujście 16 078 głosów

swinoujscie terra flower power

Najlepsi stanęli na podium

Na zwycięskie miasta czekają nagrody: do Pułtuska trafi kaskadowa konstrukcja kwietnikowa H2000. To samo miasto zyska pamiątkową statuetkę, a także stanie się plenerem dla sesji zdjęciowej, której efektem będzie fotografia do kalendarza miejskiego Terra na rok 2018. Strzelce Opolskie otrzymają donicę miejską Gianto, a  Świnoujście zyska bon na zakupy z oferty firmy Terra Group o wartości 1000 zł.

statuetka 4h

Spotkajmy się za rok

Szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power przeszła do historii. Kolejne miejskie zmagania o tytuł Najpiękniej Ukwieconego Miasta już za rok!

 

Kliknij tutaj, by przejść to plebiscytu

 

Zeszłoroczne zgłoszenia i ranking znajdziesz w zakładce plebiscyt 2016.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz