Kaskady na zachodzie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Podróżując na południe od Berlina w pierwszej chwili można nawet nie dostrzec niewielkiego Ludwigsfelde. Miasto ma swój urok, a od niedawna również kusi kwiecistym wystrojem. Warto poświęcić mu chwilę.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra H2400Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Miasteczko oferuje o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Ze względu na swoją stosunkowo małą powierzchnię i niewiele ponad 24 tys. mieszkańców, gmina jest oazą spokoju położoną tuż obok zatłoczonej stolicy. Przyjezdnym i mieszkańcom oferuje między innymi ciekawe imprezy plenerowe i lenie festiwale.

Przede wszystkim jednak, Ludwigsfelde zapewnia możliwość ucieczki od zgiełku Berlina. To kilkanaście urokliwym gmin wiejskich, zamieszkałych w dużej mierze właśnie przez mieszkańców stolicy.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra H2400Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Chęć odpoczynku od hałasu i pragnienie kontaktu z naturą – to najważniejsze czynniki jakimi kierują się odwiedzający niewielkie miasteczka, takie jak Ludwigsfelde. Aby zapewnić im możliwie najwięcej zieleni i kwiatów, władze miasta postanowiły udekorować centralny budynek – ratusz wykorzystując kaskadowe konstrukcje kwietnikowe model H2400. Gotowe wieże kwiatowe obsadzono stosując piękne pelargonie w odcieniach czerwieni.

W ten szybki i łatwy sposób ulica Rathausstraße 3, na co dzień nieco szara i niedostępna, stała się bardziej przyjazna dla mieszkańców i gości. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe ustawiono przy wejściu do tutejszego ratusza, sprawiając, iż każdy petent oraz przechodzień chociaż na krótką chwilę znajdzie się nieco bliżej natury.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra H2400Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Niewielkie Ludwigsfelde postawiło na obcowanie z przyrodą. Dzięki temu, że kaskadowe konstrukcje kwietnikowe znalazły się w mieście, mieszkańcy mogą poczuć się jak w parku bez opuszczania zabudowanego centrum.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra H2400Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz