Kompleksowe Ukwiecenie miasta – jak to zrobiono w Miliczu?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Milicz to urokliwe miasteczko w województwie dolnośląskim. Jak podają źródła historyczne, nazwa miejscowości wywodzi się prawdopodobnie od słowa ‘miły’ – nie da się zaprzeczyć, że to wyjątkowo trafne określenie…

Klimatyczna, zabytkowa starówka to duma i największy walor Milicza. Jej niemalże idealnie zachowane zabudowa dała miastu miejsce w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Warte odpowiedzenia są również ruiny zamku książęcego oraz zespół pałacowy z drugiej poł. XVIII w, obejmujący park wraz z zabudowaniami.

wieże kwiatowe w600 h1200 milicz terra group kwietniki (4)

Milicz | źródło: www.kompleksowausluga.pl

Okolice miasteczka są prawdziwą gratką dla ornitologów… a także smakoszy ryb. Na powierzchni liczącej około 77 km² znajdują się słynne milickie stawy. To największe zbiorniki tego typu w całej Europie – znaczna ilość świątecznych karpi pochodzi właśnie z tutejszych stawów. Tradycja hodowli ryb liczy sobie już ponad siedem stuleci. Na tym samym terenie rozpościera się jeden z największych w kraju i Europie rezerwat przyrody.

 

Wyzwanie – co stanowiło kłopot?

Miejski rynek jest zdominowany przez szarość rozległych chodników. Wskutek takiego zagospodarowania przestrzeni plac jest wysoce funkcjonalny, jednak pozbawiony elementów wprowadzających kolor i naturę. Brak podłoża to równocześnie brak wzrastających w gruncie drzew, klombów czy krzewów, które mogłyby ożywić rynek w okresie letnim. Rozwiązaniem tych problemów okazały się trzypoziomowe wiszące kwietniki montowane na latarniach oraz modele stojące.

wieże kwiatowe w600 h1200 milicz terra group kwietniki (1)

Milicz | źródło: www.kompleksowausluga.pl

Rozwiązanie – jak zwalczono problem?

Aby ukwiecić centrum Milicza, zdecydowano się na wieże kwiatowe, które w sezonie 2015 zostały obsadzone purpurową i kremową surfinią. Dla uatrakcyjnienia efektu, a jednocześnie zamaskowania mankamentów miejskich latarni, je również ukwiecono.

wieże kwiatowe w600 h1200 milicz terra group kwietniki (1)

Milicz | źródło: www.kompleksowausluga.pl

Korzyści – co zyskało miasto?

Niezwykle żywe ukwiecenie sprawiło, że centrum Milicza zyskało atrakcyjny wyróżnik, a plac w sercu miasta został zaakcentowany przy użyciu roślin. Stosując wiszące konstrukcje model w600 udało się podkreślić tego miejsca, a jednocześnie wyróżnić je na tle kamienic w Miliczu.


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz