Nadać życiu smak

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wielu nie wyobraża sobie bez nich życia. Dodajemy do posiłków, czasami do napojów. Zioła, bo o nich mowa, są z nami od zarania dziejów. Jak je uprawiać?


Brussels Herbs Źródło: www.makeithome.pl

Mimo że właściwości tych zielonych roślin wydają nam się być znane, badacze nie ukrywają, że wiele z nich nadal pozostaje zagadką dla ludzkości. Niemniej wiemy, że na bolący brzuch warto wypić miętę, a melisa ukoi zszargane nerwy. Tymianek wspomaga trawienie, a rzeżucha i natka pietruszki mają działania odtruwające.

Brussels Herbs Źródło: www.makeithome.pl

Ogromną zaletą ziół jest fakt, że możemy je uprawiać w domowym zaciszu. W ten sposób dzięki odpowiedniej pielęgnacji, zawsze będziemy mieć pod ręką świeże listki. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie miejsce dla roślin, tak aby dostarczyć im odpowiedniej ilości światła. Szałwia, rozmaryn czy mięta potrzebują dużego nasłonecznienia, zaś melisa i szczypiorek preferują cień. Następnym krokiem jest wybór pojemnika, w którym będziemy uprawiać nasze zioła.

Brussels Herbs Źródło: www.makeithome.pl

Seria doniczek Brussels Herbs holenderskiej marki Elho została stworzona z myślą o zwolennikach domowych upraw. Mamy do wyboru pojedynczą lub podwójną doniczkę Brussels Herbs Duo, w której możemy zasadzić dwie różne rośliny. Pamiętajmy jednak, zbyt gęsto posiane zioła stają się dla siebie konkurencją przy walce o wodę i światło! Dzięki bogatej gamie kolorów, dobór odpowiedniego pojemnika do panującego wystroju będzie bardzo prosty. Dodatkowo do każdej doniczki projektanci Elho dołączyli nożyczki ułatwiające pielęgnację ziół.

Brussels Herbs

Źródło: www.makeithome.pl

Przy uprawie ziół, powinniśmy zapoznać się z wymogami, jakie mają pojedyncze rodzaje. Jest to niezmiernie istotne, jeśli chcemy, aby nasze rośliny były zdrowe i zadbane. Oczywiście, żyzna gleba to podstawa, jednak warto zorientować się, jaki rodzaj podlewania preferują dane zioła. Jeśli kupujemy zioła ze sklepu, specjaliści zalecają ich przesadzenie, ponieważ gleba, w której rosną, może nie być zbyt dobrej jakości.

Brussels Herbs Źródło: www.makeithome.pl

Własna uprawa ziół jest nie tylko zdrowym, ale i wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich smakoszy. Posiadanie zawsze świeżych liści bazylii czy mięty sprawia, że ulubione potrawy zyskują pyszny smak i niesamowity aromat. Tak samo pomieszczenie – w końcu rośliny to naturalne odświeżacze powietrza.

 Brussels Herbs
Źródło: www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

Dodaj komentarz