5 powodów, dlaczego warto postawić na jesienne kompozycje kwiatowe w mieście

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Letnie ukwiecenia to standard w praktycznie każdej miejscowości. Dzięki nim od maja do września mieszkańcy i turyści mogą się cieszyć pięknymi, naturalnym akcentami w przestrzeni publicznej. A gdyby ten czas mógłby się wydłużyć? Wystarczy wypełnić Wieże Kwiatowe, donice, rabaty wrzosem, chryzantemą i kapustą ozdobną, aby uzyskać jesienne kompozycje kwiatowe. Przygotowaliśmy 5 powodów, które udowodnią Ci, że naprawdę warto.  

Miasto udekorowane na każdą porę roku

Jeszcze kilka lat temu dekorowanie miast ograniczało się do letnich ukwieceń i świątecznych iluminacji. Z biegiem czasu przystrajanie przestrzeni publicznych znacząco zwiększyło swój zakres. Szczególnie, dlatego że odpowiednio dobrane do okazji ozdoby są świetnym elementem promocyjnym i spotykają się z wielką aprobatą mieszkańców. Właśnie dlatego miasta stroją się już nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale też na Wielkanoc czy Walentynki.

Lato to czas najbardziej bujnych roślinnych aranżacji, zima – dekoracji świątecznych, wiosna – pierwszych kwiatów. Skoro miasta udekorowane są przez ¾ roku, dlaczego nie wykorzystać potencjału, jaki drzemie w jesieni. Dzięki temu przestrzeń będzie się oryginalnie prezentować o każdej porze roku, a tym samym zachęcać do odwiedzin nie tylko podczas letniego czy świątecznego urlopu.

nietuzinkowa-kompozycja-jesienna-swinoujscie
Jesienne kompozycje kwiatowe w Świnoujściu.

Jesienna kolorystyka nawet w deszczowe dni

Jesień potrafi zaskoczyć pięknie przebarwiającymi się liśćmi, ale równie często pluchą i szarością. O ile lasy czy parki o tej porze roku będą zachwycać niezależnie od warunków pogodowych, to w przypadku przestrzeni publicznej deszczowa i jesienna aura może dawać się we znaki. Szczególnie tam, gdzie drzew jest na lekarstwo. Najpiękniejsze kompozycje kwiatowe w głównym punktach miasta potrafią idealnie zminimalizować depresyjny nastrój. 

Jest bardzo wiele gatunków roślin, które kwitną jesienią i doskonale radzą sobie w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Do tej grupy zaliczają się przede wszystkim wrzosy, wrzośce, chryzantemy i kapusta ozdobna, a ich kolorowe kwiaty potrafią odmienić nawet najbardziej ponurą przestrzeń i wzbudzić uśmiech czy poprawić humor przechodniów.  

Kompozycja jesienna zaskoczy mieszkańców i turystów

Jesienne kompozycje kwiatowe w mieście to rozwojowy trend. Chociaż niektóre miasta stroją się na ten czasu już od lat, to spora część wciąż jeszcze nie wykorzystuje potencjału tej pory roku. A szkoda, ponieważ z roślin może powstać oryginalna i nietuzinkowa kompozycja kwiatowa, które z pewnością zapadną w pamięć mieszkańcom i turystom. Jeśli szukasz inspiracji, koniecznie zerknij do naszego wpisu o pomysłach na jesienne dekoracje w przestrzeni publicznej. 

Efekt, który zostanie na dłużej

Przy sprzyjającej pogodzie letnie kompozycje kwiatowe mogą prezentować się dobrze nawet w październiku. Jednak nie da się ukryć, że ich najlepszy czas dawno przeminął i z dnia na dzień kwiatów będzie ubywać, a liście powoli zaczną brązowieć i usychać. Szczególnie gdy temperatura znacznie się obniży. W takiej sytuacji Wieża Kwiatowa czy donica miejska nie ma już nic wspólnego z dekoracyjnym wyglądem i jak najszybciej powinno zrobić z tym porządek. Gdy znikną umierające rośliny, kwietnik pozostanie pusty i z pewnością ten widok również nie będzie zachwycał. Jesienna, oryginalna kompozycja kwiatowa pozwoli przedłużyć efekt wow na kolejne miesiące.

W przypadku jesiennych aranżacji ani chłód, ani spora ilość deszczu nie jest w stanie przeszkodzić roślinom zachwycać przechodniów. Na uwagę zasługuje zyskująca na popularności kapusta ozdobna. Jest to roślina o oryginalnym kształcie i pięknych kolorach, a dodatkowo zalicza się do najbardziej wytrzymałych gatunków. Jeśli do swojej jesiennej kompozycji kwiatowej zastosujesz kapustę ozdobną, masz wielką szansę cieszyć się niezwykłą dekoracją nawet do wiosny.

park-zdrojowy-jesienne-kompozycje
Wieże Kwiatowe obsadzone kapustą ozdobną będą pięknie się prezentować przez długi czas.

Dekoracja jesienna pomoże oszczędzić czas i pieniądze

Chociaż z pozoru może się wydawać, że jesienne kompozycje kwiatowe to dodatkowy wydatek i praca, nie do końca tak jest. Oczywiście należy liczyć się z zakupem roślin oraz z ich sadzeniem. Jednak takie aranżacje sprawiają, że zamiast pustego kwietnika zyskujesz piękną dekorację, która przetrwa nawet niewielkie przymrozki. Natomiast gdy temperatura znacząco spadnie, jesienne kompozycje kwiatowe ustąpią miejsca zimowej dekoracji. W przypadku Wież Kwiatowych świetnie sprawdzają się świąteczne nakładki. 

W ten sposób całkowicie eliminuje się potrzebę magazynowania kwietników czy donic. Czyli oszczędzasz na transporcie, przestrzeni do składowania, a także zmniejszasz ryzyko uszkodzenia produktów. Po przeanalizowaniu wszystkich zalet z pewnością jesienne kwiatowe kompozycje to warta uwagi opcja.

kwietnik-kaskadowy-eleganckie-kompozycje-kwiatowe
Kolorowe rośliny pięknie prezentują się jesienią.

Jesienne kompozycje kwiatowe w Świnoujściu

Świnoujście to miasto, które doskonale zna potencjał jesiennych kompozycji kwiatowych. Mniej więcej w połowie października letnie aranżacje zostają wykopane, a na ich miejsce pojawiają się chryzantemy, kapusty ozdobne czy wrzosy. Co istotne Wieże Kwiatowe na Placu Wolności czy Parku Zdrojowym co roku prezentują się inaczej, ale zawsze ciekawie i kolorowo.  


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz