Jak przebiega Kompleksowa Usługa Ukwiecenia? Przykład z Bielska-Białej

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Deszczowa pogoda nie ostudziła zapału włodarzy Bielska-Białej – wręcz przeciwnie! W pochmurny wtorek, 26 maja, miasto rozpoczęło swoją coroczną metamorfozę. Chodniki i barierki mostów rozkwitły, i to w zaledwie kilka chwil. Jak to możliwe?

kompleksowa usługa ukwiecenia wieże kwiatowe kwietniki miejskie bielsko biała 28

Bielsko-Biała | źródło: www.kompleksowausluga.pl

 

Tak spektakularna przemiana to już tradycja w Bielsku-Białej. Rokrocznie, w ramach Kompleksowej Usługi Ukwiecenia, na przełomie wiosny i lata do miasta trafiają w pełni ukwiecone wieże kwiatowe oraz skrzynie pełne roślin. Dekorowane zostają okolice pomników słynnych postaci z filmów rysunkowych, schody łączące ulicę Barlickiego ze Wzgórzem, a także centralna część tutejszego rynku. Kwiaty towarzyszą więc mieszkańcom niemalże na każdym kroku, i to nawet pomimo braku naturalnego podłoża w sercu miasta.

 

kompleksowa usługa ukwiecenia wieże kwiatowe kwietniki miejskie bielsko biała 26

Bielsko-Biała | źródło: www.kompleksowausluga.pl

 

W tym roku (podobnie jak i przed laty) przemiana zaczęła się jeszcze na długo zanim kwietniki kaskadowe trafiły do Bielska-Białej. Ten etap jest co prawda najbardziej widowiskowy, jednak to jedynie podsumowanie wielu miesięcy starań ogrodników i architektów.

Z początkiem wiosny ruszyły prace nad uzyskaniem maksymalnie pięknych, zdrowych kwiatów – wybranych wcześniej przez włodarzy miasta. Po tygodniach, gdy zaakceptowano plan zagospodarowania, a rośliny rozrosły się do wymaganych rozmiarów, rozpoczął się finalny etap Kompleksowej Usługi Ukwiecenia – realizacja.

 

kompleksowa usługa ukwiecenia wieże kwiatowe kwietniki miejskie bielsko biała 21

Bielsko-Biała | źródło: www.kompleksowausluga.pl

 

Pod koniec maja w sercu Bielska-Białej pojawił się sztab specjalistów odpowiedzialnych za rozlokowanie dekoracji. Kaskadowe kwietniki trafiły w najważniejsze zakątki miasta – co najważniejsze, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod ukwiecania przestrzeni, nie trzeba było oczekiwać na pożądany efekt dekoracyjny. Wiszące kwietniki, modele stojące, a także skrzynie rozkwitły w kilka chwil, dzięki czemu miasto natychmiast rozkwitło. Choć pogoda nie dopisała, to dopiero pierwszy z wielu dni, podczas których mieszkańcy, jak i goście odwiedzający Bielsko-Białą będą mogli podziwiać piękną kwiatową oprawę centrum.

 

kompleksowa usługa ukwiecenia wieże kwiatowe kwietniki miejskie bielsko biała 3

Bielsko-Biała | źródło: www.kompleksowausluga.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz